Všehost propojil aktivní lidi aneb co se u nás dělo vloni v září a říjnuPojďme si zrekapitulovat loňský rok – září a říjen

V první podzimní měsíc vyšlo oficiálně najevo, že se během léta rozrostla vlčí smečka, která se v okolí Doks pohybuje už šest let. Fotopasti umístěné ochránci přírody z Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko Máchův kraj zaznamenaly čtyři malá vlčata. Porodnost těchto šelem zjistily letos např. i na Šluknovsku.

Během září došlo i k tradičnímu poděkování šesti českolipským osobnostem. Starostka předala ocenění těmto místním občanům – dlouholetému řediteli Katastrálního úřadu a aktivnímu členovi Klubu českých turistů v České Lípě Václavu Merhulíkovi, lékaři Jaroslavu Popelkovi, pečovatelce Sociálních služeb města Petře Stýblové, bývalýmu fotbalovému hráči a trenérovi Václavu Ješetovi, zdravotní sestře Marii Březinové a učitelii a hudebníkovi Tomáši Hoskovcovi.


Již počtvrté se uskutečnil City Cross Run & Walk. Tentokrát netradičně zavedl závodníky např. i do prostor firmy Modus, kde se běžci prodírali „mlhou“… Celkově se závodu zúčastnilo rekordních 850 závodníků. Vítězem hlavního závodu na 16 km se stal Jiří Šacl a mezi ženami byla nejlepší Lucie Maršánová, která obsadila 6. místo celkově! Sedmikilometrovou trať zvládla nejlépe Vendula Ryšavá z místní atletického klubu. U mužů kraloval Pavel Ponikelský.

Vendy Ryšavá

I českolipské obyvatelé zarmoutilo úmrtí Karla Gotta, ke kterému došlo 1. října. Jeho věrní fanoušci pokládali květiny u kulturního domu Crystal či na dolním konci ulice Jindřicha z Lipé.


Trofej Českolipský výrobek roku získala Michaela Bílková, která nadchla porotu svým jahodovým extra džemem s bezovým květem. Do soutěže bylo přihlášeno 98 produktů.
„Začalo to jako koníček a teď je z toho moje vedlejší pracovní činnost“, říká Michaela Bílková, která prodává své chutné výrobky pod značkou „Moje marmeláda“.


První ročník má za sebou festival Všehost. „Návštěvníci si mohou odnést inspiraci od lektorek a terapeutů, spokojené tělo z masáží, tanců a cvičení, radost ze společného muzicírování a zpívání,“ řekla před začátkem festivalu hlavní pořadatelka Kateřina Nesvadbová. A tohle vše se nakonec povedlo. Stovky lidí navštívily tento festival života a mimo jiné byla zasazena i „lípa pro Lípu“.
„Je to propojení všech v České Lípě, ale i v okolí, protože ta lípa je symbolem Lípy. A je symbolem srdce každého z nás. Vyplynulo to zkrátka samo uvnitř, že zasadíme lípu,“ dodala Kateřina Nesvadbová.