Vendula Ryšavá to všem nandala aneb co se u nás dělo vloni v listopadu a prosinciPojďme si zrekapitulovat loňský rok – listopad a prosinec

V Hamru na Jezeře se 19. listopadu stalo neštěstí. V podniku na zpracování průmyslových odpadů došlo k výbuchu. Dva lidé utrpěli těžká zranění a v kritickém stavu byli převezeni do nemocnice. „Jeden člověk měl středně těžké zranění, dalších pět lidí se zranilo lehce,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Jeden z těžce zraněných mužů po dvou dnech v nemocnici zemřel. „Jeho stav byl od začátku vážný. Zemřel na následky svých zranění,“ sdělil tiskový mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.


Novoborští šachisté už dlouhé roky kralují nejen v české nejvyšší soutěži, ale i pravidelně vozí velké úspěchy z Evropského klubového poháru. Z Černé Hory, kde se vloni konal tento prestižní mezinárodní turnaj, si přivezli stříbrnou medaili.


V listopadu už se tradičně v českolipské sportovní hale koná mistrovství České republiky FSKA, které pořádá místní karatistický klub Sport Relax. Domácímu klubu se dařilo, vybojoval si bronzové medaile. „Máme skvělou mládežnickou základnu, jsme jeden velký tým  a na tom stavíme. Máme také co zlepšovat a věřím, že příští rok budeme o několik kroků dále,“ uvedl trenér Sport Relaxu Pavel Znamenáček.


Okresní běžecká liga má za sebou už 23. ročník. Na Slovance ve Skleníku došlo k tradičnímu vyhlášení nejlepších běžců.

Konečné pořadí
1. Vendula Ryšavá
2. Michal Votýpka
3. Jakub Pitoňák
4. Anna Půčková
5. Kateřina Petrová
6. Tomáš Kolařík
7. Vladimír Šrachta
8. Zdeněk Bufka


Několik tisícovek lidí se zúčastnilo na českolipském hlavním náměstí rozzáření vánočního stromu. Ještě předtím si mohli poslechnout vánoční koncert Ewy Farné.


Českolipským hokejistům se sezona zatím mnoho nedaří. Prvních deset utkání prohráli (!), až v tom jedenáctém dokázali zvítězit. Svou ojedinělou formu využili k výhře nad Varnsdorfem 4:3.


Zastupitelé České Lípy rozhodli o koupi pozemku ve Staré Lípě, kde by se měl postavit útulek pro psy. „Plocha ve Staré Lípě je na dobře přístupném místě a zároveň v dostatečné vzdálenosti od bytové zástavby, takže by zvířata neměla nikoho rušit,“ uvedla starostka města Jitka Volfová pro Českolipský deník.