Slávek Pastor: Chceme určitě do play-offŠest kol před koncem základní části florbalové Superligy je českolipské FBC na 10. místě a má vpodstatě stejně daleko jak do play-off, tak do bojů o záchranu. I proto potřebuje nutně každý bod. Jenže teď v sobotu čeká českolipské florbalisty ten nejtěžší soupeř, vedoucí tým Mladé Boleslavi. A to ještě na jeho palubovce. Modrobílá srdce našich hráčů však nikdy nejezdí k soupeři s poraženeckou náladou a třeba se českolipským hráčům nakonec podaří dosáhnout jednoho z největších překvapení dosavadní sezony a udělat tak důležitý krok k vysněnému play-off. „Myslím si, že můžu mluvit za každého spoluhráče, takže ano, chceme určitě do play-off. Byl takhle nastaven cíl před sezonou a rádi bychom ho splnili,“ říká obránce modrobílé party Slávek Pastor.

Vnímáte zápas proti Mladé Boleslavi více prestižněji než třeba proti Vítkovicím či Chodovu?

Je to jeden ze zápasů, kde čelíme týmu z vrcholu tabulky, to ano. Ale nevnímám ho nějak prestižněji, možná ho vnímám jinak tím, že jsme chtěli Boleslav vždy porazit a věřili si na ni.

Českolipské FBC je v nabité tabulce desáté. Pomýšlíte ještě na play-off, nebo v tuto chvíli bude hlavně úspěchem skončit právě do 10. místa a vyhnout se záchranářským bojům?

Myslím si, že můžu mluvit za každého spoluhráče, takže ano, chceme určitě do play-off. Byl takhle nastaven cíl před sezonou a rádi bychom ho splnili.

Jestli se nemýlím, ještě jste v této sezoně nedal za áčko gól. Letos vám to nestřílí nebo tradičně jste spíše sváteční střelec?

Letos jsem toho zatím moc neodehrál kvůli zranění kolene, které mě vyřadilo z přípravy a následně z prvních kol. Zatím to vypadá, že jsem sváteční střelec (smích), ale určitě to chci změnit a stát se pravidelným střelcem gólů.

Jaké máte osobní cíle a sny do budoucna?

Mým hlavní cílem bude zůstat zdravý. (Smích) Nechci se vzdát sportů. Jinak v osobním životě je to kariérní růst v práci, která mě baví a procestovat svět.

Kterým dalším sportům se věnujete?

Vše je ovlivněno vysokou školou, kde studuji (UK FTVS) a tam je sportů opravdu dost. Takže nemám specifikován nějaký další, ale mám jich hodně oblíbených a nechci se vzdát žádného. Dělal jsem nějakých 10 let sportovní gymnastiku, a i teď, když je čas, si jdu zacvičit.

Zmínil jste, že byste chtěl procestovat svět. Které končiny vás nejvíce lákají?

Nejlepé všechny. (Smích) Láká mě exotika, krásné pláže, ostrovy, kde si užíváte tu pohodu a klid. Na druhou stranu mě lákají i zasněžené hory a sjezdovky, kde naopak je trocha adrenalinu.

autor: Alex Neugebauer

foto: archív Slávka Pastora