Radní (ne)hejbali s ředitelskými „škatulaty“ aneb co se u nás dělo vloni v dubnuPojďme si zrekapitulovat loňský rok – duben.

Po odvolaném Pavlu Císařovi se od 1. května stane novým ředitelem příspěvkové organizace města Sport Česká Lípa Jaroslav Češka, který se stal vítězem vypsaného výběrového řízení. O jeho jmenování do funkce rozhodli 23. dubna českolipští radní na svém zasedání. „Při vypsání výběrového řízení bylo naším přáním dát vedení organizace nový impuls, prostor pro rozvoj a nové nápady. Jsem přesvědčena, že v osobě pana Češky se nám podařilo takového ředitele získat,“ uvedla v tiskové zprávě starostka České Lípy Jitka Volfová. Zmiňovaný Císař se už do výběrového řízení nepřihlásil.

Naopak co se týká funkce ředitele příspěvkové organizace Kultura na stejném zasedání rozhodli radní, že zatím nebude obsazena, i když též proběhlo výběrové řízení. Ačkoli se do výběrového řízení přihlásili kvalitní uchazeči, chceme si nechat u této organizace ještě otevřené dveře. Rozhodli jsme proto vypsat výběrové řízení znovu a upravit kvalifikační předpoklady. Věříme, že se do výběrového řízení přihlásí více uchazečů, ze kterých již nového ředitele příspěvkové organizace Kultura vybereme,“ uvedl českolipský uvolněný radní Michal Prokop.


Česká Lípa, město na Ploučnici. Tak se jmenuje  Kniha roku Libereckého kraje v kategorii Populárně naučná literatura. Ocenění převzal 23. dubna v Krajské vědecké knihovně Liberec uvolněný radní pro kulturu a cestovní ruch Michal Prokop a koordinátor vydání knihy Jiří Kratochvíl.

Jsem za město moc rád, že kniha o České Lípě získala titul Kniha roku. Navíc dle rozhovorů s odborníky, kteří byli přítomni na předávání, je kniha mezi nimi opravdu vysoce ceněna. Je na místě poděkovat bývalé starostce České Lípy Romaně Žatecké, která se o vznik knihy zasadila a dík patří samozřejmě také Jiřímu Kratochvílovi za jeho vynikající práci při vydávání knihy,“ uvedl Michal Prokop.


Sportem jsme duben začali, tak ho i skončíme. Futsaloví Démoni, nebo-li českolipští futsalisté se ve čtvrtfinále první ligy střetli s vítězem základní části Spartou Praha. Pražane zvládli sérii s našimi hráči hned ve třech zápasech – 9:1, 8:2 a 3:0. I po hladkém vyřazení mohou být Démoni s historickou sezonou velmi spokojeni!

autor: Alex Neugebauer

foto: FC Démoni, ilustrační foto