První zářijový týden bude v České Lípě ve znamení házenéV sobotu 5. 9. se na beachvolejbalových kurtech u Soukyho baru uskuteční 1. ročník v beachhandballu a den na to se v českolipské sportovní hale představí místní házenkáři v prvním mistrovském zápase. „Našim soupeřem bude Dvůr Králové a všechny srdečně na toto utkání zveme,“ říká jedna z hlavních postav Lokomotivy Česká Lípa Zdeněk Líbal.

Jak došlo k nápadu uspořádat v České Lípě beachhandball?

Cely nápad přišel defakto od Šárky Soukupové jakožto provozní Souky Baru. Přišla s nápadem pomoci s propagací českolipské házené a já už jen dodal, jak to celé proběhne a díky beachvolejbalovym hřištím byla volba jasná.

Kdo se může tohoto turnaje zúčastnit? Třeba i lidé „naprosto nepolíbení házenou“? A co ženy?

Turnaj je pro veškerou veřejnost, přátele házené, návštěvníky baru, zkrátka pro všechny kdo si chtějí užit příjemný den se sportem.

Jaký zatím máte ohlas na pořádání beach turnaje a s kolika týmy přibližně počítáte?

Ohlas je zatím dle meho pozitivní…zejména u rodičů našich děti, jelikož udělali i rodinné týmy. Dle kapacity a systému turnaje je kapacita na 12 týmu a věřím, že se nám podaří turnaj plně obsadit.

Připravujete i nějaký doprovodný program?

Je připraven jak pro účastníky turnaje, tak také pro návštěvníky, kteří by přišli jen posedět. Program bude ale zaměřen především pro nejmenší.

Přejděme ke klasické házené. Jak probíhá příprava mužského týmu Lokomotivy a kdy a kde je první domácí mistrovský zápas?

Momentálně skončila fáze individuální přípravy a tréninky už probíhají dle nastoleného trendu, tedy 2krát týdně. První zapas už nás čeká 6. 9. od 11. hodin v městské sportovní hale v České Lipe. Našim soupeřem bude Dvůr Králové a všechny srdečně na toto utkání zveme.

S jakými ambicemi půjdete do sezony?

Naše ambice jsou především směřovány na mládež, propagaci házené a zvýšení členské základy. U mužského oddílu je pro nás důležité vydržet a příští rok doplnit tým o naše odchovance a postupně si klást vyšší cíle i v dospělých soutěžích.

ptal se Alex Neugebauer