Překvapí českolipští florbalisté svým „zvláštním stylem“ favorita z Mladé Boleslavi?Nejvyšší soutěže našich kolektivních sportů se konečně rozjely. Týká se to i českolipských florbalistů, kteří zítra nastoupí v televizním utkání proti Mladé Boleslavi. „Samozřejmě se na to všichni těšíme, před televizí se přece jen nehraje každý den,“ říká dlouholetá opora FBC Česká Lípa Jakub Karel.

Začátek sezony vám výsledkově nevyšel. Čím si to zpětně vysvětlujete?

To je pravda, bodově se nám úplně nevedlo, ale musíme vzít v potaz, že jsme neměli zrovna nejlehčí los. Doma slušný zápas s Chodovem, poté špatná druhá třetina s Black Angels, která rozhodla o zápase, následně Sparta, kde jsme mohli brát body, ale nebrali, následoval TV zápas s Tatranem, kde jsme dvě třetiny hráli vyrovnanou partii a nakonec výjezd do Otrokovic, tam se nám konečně povedlo získat první tři body do Superligové tabulky.

To máte pravdu, zrovna nejlehčí los to nebyl. Bylo i přes prohry cítit, že už jste stabilním superligovým celkem a soupeři vás berou naprosto vážně?

V Superlize jsme začali čtvrtou sezonu, takže by nás tak ostatní mohli vnímat. Samozřejmě nevím, jestli to tak opravdu je. Rozhodně ale náš “zvláštní styl” v oblibě nemají.

Jak byste charakterizoval ten „zvláštní styl“?

“Zvláštní styl” bych charakterizoval tak, že florbalově na tom nejsme zrovna nejlíp, ale snažíme se to dohánět souboji a tvrdou hrou, což žádnému týmu není příjemné.

Do sezony jste vstoupili s novým trenérským tandemem. Dá se říci, v čem je trenérský styl Davida Derky a Petra Kopty jinačí oproti Lence Bartošové?

Přesně tak a myslím, že jsme tuto změnu po těch letech potřebovali, i když byly úspěšné. David se s Koptičem dobře doplňují. Jeden je klidný, druhý zase hecíř, oboje je na lavičce rozhodně potřeba. Rozdíl je například v komunikaci trenér-hráč a naopak. Během tréninku hodně hrajeme 5 na 5, což samozřejmě všechny baví nejvíc, simuluje to zápas a dostáváme se tak i do situací, které vznikají během zápasu.

Jak jste se vy osobně udržoval v kondici během koronavirové přestávky?

I když haly, posilovny a všechny vnitřní prostory byly uzavřeny, tak alespoň ven se chodit dalo. Trénovali jsme tedy 4x týdně, každý individuálně dle plánu kondičních trenérů.

Když jste zjistili, že se zase bude hrát, jak od té doby probíhají tréninky?

Tréninky jsme prozatím měli pouze dva, kde přibližně půl hodiny jsme dělali různá cvičení na střelbu a poté hodinu hráli. Ještě nás jeden trénink čeká v neděli před TV zápasem, kde se musíme podrobit testu na Covid, stejně jako před každým dalším utkáním.

Čeká vás zmiňované televizní utkání v Mladé Boleslavi. Už máte za sebou několik zápasů před kamerami, přesto ještě to nějak více prožíváte, že jste v televizi?

Samozřejmě se na to všichni těšíme, před televizí se přece jen nehraje každý den. A co se týče mě, tak to nějak zvlášť neprožívám. Teď to bude ještě trochu jiné, jelikož se musí hrát bez diváků a to jsme vlastně ještě nezažili.

ptal se Alex Neugebauer

foto: Marek Plaček