Na Slavii se v České Lípě jen tak nezapomeneA dnes naposled fotbalová anketa. A dnes bude opravdu jen pozitivní 🙂 Na který zážitek, co se týká českolipského fotbalu, jen tak nezapomenete? Ať už z pohledu fanouška či aktivního hráče?

Já osobně musím zmínit dvě období českolipského klubu. První je z 90. let, kdy místnímu klubu šéfoval mecenáš Jaroslav Brümmer. Bylo zážitek pozorovat technické umění záložníka Pepy Vinše, obranný klid Péti Vrabce a především důraz a přehled v pokutovém území Honzy Sanytrníka (to byla zkrátka bomba, když můj nejoblíbenější hráč z nejoblíbenějšího klubu Bohemians přišel do Lípy!:-) ) A to více jsem pak zažil šok a prožíval smutek, když záhadně a nečekaně zemřel…

Druhé období, na které se nedá zapomenout, je, když Arsenal postoupil z divize do ČFL. Po zápase s Jirny propuklo veselí, které jsem předtím a poté už (zatím) nezažil. I z novinářského hlediska to byl pro mě zážitek a hlavně velká škola. Celou A3 jsem musel zaplnit. Uff 🙂

A samozřejmě musím uvést pohárový zápas se Slavii, v kterém dokonce Česká Lípa vedla. I přes porážku odcházeli diváci spokojení. Kolem čtyř tisíc fanoušků!! To už se také hned tak nezažije.

Jan Mitáč – FK Stráž pod Ralskem

Asi bych řekl pohárové utkání České Lípy se Slávií Praha, které jsem sledoval jako divák. Takovou atmosféru, kdy bylo na stadionu přes 4 tisíce lidí, jsem tady na okrese nezažil.

Pavel Malý – Arsenal Česká Lípa

Z pohledu fanouška to byl zápas, kdy se postupovalo z divize do 3. ligy. Na poslední domácí zápas v divizi přišlo obrovské kvantum lidí. Nebo pohárové utkání se Slavií. Z pohledu hráče to bylo určitě derby proti Novému Boru, který byl první divizní zápas té sezóny. Přišlo spoustu lidí, všichni fandili. Zápas byl napínavý a vyhrocený až do konce. Byl to skvělý zážitek.

Petr Stromecký – FC Nový Bor

Zážitků sportovec zažije za svou kariéru hodně. Vzpomínám rád například na tzv.´´Double´´. To jsme vyhráli Krajský přebor i pohár LKFS v ročníku 2011/2012 a postoupili do divize. Ale nejsilnější zážitek byl, když se nám 18. října 2016 narodila dcera a druhý den jsme zavítali na stadion do Úval, kde byla na programu dohrávka divizního kola. Uválčili jsme na rozbahněném terénu remízu 0:0 a následoval penaltový rozstřel. Po dlouhých sedmi seriích došlo až na mě a já rozhodnul, že si odvezeme dva body.

Marek Burian – TJ Doksy

Tak za mě to bylo působení v Arsenalu, kdy se postupovalo z divize do ČFL. Sice jsem na to neměl zas takový podíl, protože jsem působil v béčku, ale občas jsme čuchnout dostali. Byla tam navíc taková parta, že si tam nikdo nehrál na A tým a B tým, trénovali jsme pospolu a bylo to fajn. Takže jsme si postup užili společně.

Zážitky mám i nyní z Doks, dvakrát jsme vyhráli po sobě kraj a byli jsme ve finále poháru. Chtělo by to vyhrát potřetí, ještě ale v dnešní době vůbec nevíme, co bude. A další věc je ta, že je letos kraj dobře našláplej.

autor: Alex Neugebauer