Jiří Štajner: Chtěl bych pomoci České Lípě se zachránitFotbalovému klubu Arsenal Česká Lípa se podzim v divizi příliš nepovedl. Do zimní přestávky vstupovali českolipští hráči na předposledním místě s šestibodovou ztrátou na umístění zaručující záchranu. I proto klub zareagoval. Přivedl nového trenéra Martina Hřídela a také bývalého reprezentanta Jiřího Štajnera.

Tento fotbalový šikula už má sice na zádech 43 křížků, ale fotbalově mu to nadále nejenom myslí, ale i běhá, což předvedl včera v přípravném utkání proti Novému Boru. „Tak máme za sebou dva tréninky a dnes zápas. Dává se to pomalu dokupy. Určitě bude potřeba ještě někoho sehnat,“ říká bývalý hráč německé Bundesligy, kde v dresu Hannoveru odehrál skvělých 229 zápasů a vstřelil neméně úcthodných 42 branek.

Jinak je ale tento rodák z Benešova znám především jako hráč Liberce, s kterým získal dva tituly. „Byly deset let od sebe, ale jedno měly společné. Vždy jsme měli výbornou partu,“ vzpomíná Štajner na své působení pod Ještědem. Sice má ještě oficiálně mistrovský titul se Slavii, ale… “Ten je jen na papíře,“ podotýká s úsměvem.

Na Slavii však vzpomíná hodně rád, protože ve fotbalovém Edenu vyrůstal a dostal zde i možnost nakouknout do velkého fotbalu. A tak na otázku, zda je slávista či sparťan (v obou týmech odehrál v dospělosti 14 duelů), vůbec neváhá s odpovědí. „Samozřejmě mám bližší vztah ke Slavii.“

Nemůžeme ale vynechat i jeho tříleté angažmá v Mostě, s kterým si před lety zahrál druhou ligu právě v České Lípě. „A když jsem pak hrál v Liberci, tak jsem Českou Lípu sledoval,“ poznamenává člen Klubu kanonýrů.

Českou Lípu si zvolil za své angažmá i proto, že ho lákalo si zahrát vyšší soutěž, protože jeho dosavadní klub Chrastava hraje „jen“ krajský přebor. Zároveň by rád pomohl Arsenalu se ve čtvrté nejvyšší soutěži zachránit.

autor: Alex Neugebauer