Jak jsem kvůli pár ušetřeným minutám prošlapal dvoje boty aneb co se u nás dělo vloni v květnuPojďme si zrekapitulovat loňský rok – květen.

Začátkem loňského května bylo v českolipském Městském parku vysázeno sedmnáct žlutých květin, které připomínají židovské oběti pochodu smrti z tábora Schwarzheide do Terezína. Těla nešťastníků vynesli 6. května 1945 z vlaku na nádraží v České Lípě a odvezli do Sosnové, kde byli pohřbeni.


K volbám ohledně Evropského parlamentu se na Českolipsku dostavilo 24 % voličů. Vítězem se stalo hnutí ANO 2011. Přímo v České Lípě získali „Babišovci“ 26,93 %. Druzí skončili Piráti (14,01 %), následováni Okamurovci ( 13,43 %), ODS (11,73 %) a Starosty (10,50 %). Přijatelného výsledku ještě dosáhla KSČM (6,24 %), ostatní nestojí za řeč.


Českolipští zastupitelé na svém zasedání schválili výkup pozemků Českých drah u firmy Modus. Opět se tak přiblížila varianta, kdy si budou moci lidé výrazně zkrátit cestu mezi hlavním nádražím a průmyslovou čtvrtí v Dubici a to po zpevněném chodníku.

Jsem ráda, že v projektu stavby chodníku směrem k Modusu pokračujeme. Věřím, že po dokončení projektu mnoha lidem ulevíme a ušetříme kroky do práce. Od Českých drah jsme získali rozlehlé pozemky, které nám umožní plánované investice realizovat. Proto moc děkuji za spolupráci, která je nyní na vysoké úrovni,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Projekt na chodník již máme připravený. Jakmile budeme vlastnit všechny pozemky, můžeme podat žádost o vydání stavebního povolení. Po jeho získání můžeme vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ dodal v tiskové zpravě místostarosta Martin Brož.

Někteří lidé nehledí na komfort a nezpevněnou cestou si zkrátí minuty, když jdou do Dubice. Pak se ale nesmí divit, že jim ostré kameny zničí podrážky bot. I klidně dvou párů, jako se to stalo autorovi tohoto článku při cestě do práce… Stály ty ušetřené minuty za koupi nových bot…?


A ještě si odskočme do Nového Boru. Mistrem České republiky v šachu se stal velmistr David Navara z klubu 1. Novoborský ŠK. Získal tak už svůj devátý mistrovský titul.

autor: Alex Neugebauer

foto: Alex Neugebauer