Hurá do Hrnčířské ulice! Adrenalin je tu zadarmo!Výzva pro všechny českolipské adrenalinové nadšence. Dokud prší, rychle spěchejte do Hrnčířské ulice. Vyhlédněte si některou z hlubších kaluží a vyčkejte u ní příjezdu automobilu, jehož majitel úmyslně (to snad ne!) či neúmyslně do ní najede a vy budete moci šikovně uskočit.

Ideální je samozřejmě doba, kdy nejezdí tolik aut. Ničitelé oblečení to tak můžou rozjet naplno (50km/h) či ještě plněji…

Takže určitě nedoporučuji období mezi 14 a 16. hodinou, kdy auta jezdí jako šneci a člověk tak jen marně čeká, kdy bude moci použít úskočné manévry, které si doma tak pilně natrénoval.

Úplně nejlepší je asi večerní doba, kdy si někteří podivuhodní jedinci nelámou hlavu s dodržováním rychlosti. Na druhou stranu, zas je méně pravděpodobné, že někdo uvidí váš gymnastický um (ano, klidně použijte i přemety), což by bylo škoda.

Bohužel s deštěm to je v Česku v posledních letech velmi nejisté, takže není možné předem např. naplánovat mistrovství republiky v kalužovém parkúru.

Ale klidně tento svůj nápad někomu přenechám, možná to někdo nějak vyšpekuluje a dostane tento nový sport i na olympijské hry. A proslaví tak Českou Lípu. A třeba konečně díky tomu vystrnadí tak nezáživný sport jako je moderní pětiboj. Nebo fotbal, který na olympiádu nepatří.

autor: Alex Neugebauer