Doksy přivítají na hlavní pláži siláky s činkamiPláže na koupalištích bývají často obsypány vysportovanými těly. Tedy …ne všude… Avšak na hlavní pláži v Doksech to bude 29. srpna tutovka. Uskuteční se zde Open pohárová soutěž v benchpresu a mrtvém tahu nebo-li tzv. Mácháč cup. „I pro lidi který tento sport neznají, je to něco nového a zajímavého, a proto zveme všechny. Přijďte se podívat v sobotu 29. 8. na skvěle výkony závodníků a závodnic, budeme vám všichni velmi vděční,“ říká jeden z našich nejlepších závodníků v silovém trojboji Jan Satrapa.

Na konci léta, přesněji 29. srpna, se koná v Doksech na hlavní pláži Open pohárová soutěž v benchpresu a mrtvém tahu. Je to premiéra takhle u Máchače nebo se tu už dříve něco podobného konalo?

Ne, u Macháče to premiéra není. Machač cup je nejtradičnější pohárová soutěž vůbec, která se dříve konala na kempu Borný. Až poslední tři roky byla přesunuta na hlavní pláž a teprve v loňském roce obohacena o benchpress.

Soutěže se můžou zúčastnit jen registrovaní borci z klubů nebo i příchozí, kteří nemají žádné závodní zkušenosti z benchpressu?

Zúčastnit se muže každý i neregistrovaný závodník, jen se musí u pořadatele přihlásit do 20. 8. a zaplatit startovné.

Pro vás osobně jsou to první „pokoronavirové“ závody?

Ano, pro mě to jsou první pokononavirové závody, které vnímám jako přípravu a nominační závod na mistrovství světa v Maďarském Miskolci.

S jakým výkonem byste byl spokojený?

Se svoji přípravou jsem momentálně spokojený, ale co přinese závod, to člověk nikdy neví. Takže v mém případě zapsat a nezranit se. (úsměv)

Bude nějaký doprovodný program?

Macháč CUP je vždy jedna velká show s velkým počtem závodníků a diváků. I pro lidi, který tento sport neznají, je to něco nového a zajímavého, a proto zveme všechny, přijďte se podívat v sobotu 29. 8. na skvěle výkony závodníků a závodnic, budeme vám všichni velmi vděční.

Jak vlastně vnímáte ženy v tomto sportu?

Samozřejmě ženy mají v tomto sportu své místo, a já to vnímám velmi pozitivně. Každý má dělat co ho baví a naplňuje, ať už jde o muže, ženy nebo děti.

O které akce jste kvůli koronakrizi přišli?

Letos kvůli koronakrizi jsme přišli o spousty hezkých závodů. Pro mě osobně o mezinárodní mistrovství Německa, mistrovství ČR, mistrovství Evropy na Ukrajině a moji oblíbenou pohárovou soutěž ve Starých Krečanech.

ptal se Alex Neugebauer