Všehost chce obohatit život každého z násČeská Lípa má celoročně v nabídce pestrou škálu akcí. Můžeme sem zařadit pravidelné fotbalové, florbalové či futsalové zápasy. Dále se zde pořádají hudební festivaly tipu Lípa musica či Všudybud. Nemluvě o divadelních představeních, filmových premiérách v kině nebo Městských slavnostech.

Přesto někdo může mít pocit, že mu zde stále něco chybí. Něco více oduševnělejšího či třeba týkající se zdravého životního stylu, propojování lidí nebo vzájemného inspirování se.

A právě toto všechno by vám mohl nabídnout Festival života – Všehost, který se 12. a 13. října poprvé v České Lípě uskuteční. „Návštěvníci si mohou odnést inspiraci od lektorek a terapeutů, spokojené tělo z masáží, tanců a cvičení, radost ze společného muzicírování a zpívání,“ říká hlavní pořadatelka Festivalu života Kateřina Nesvadbová.

Klasická otázka. Co by si lidé měli odnést z dvoudenního festivalu života?

Jedním z našich záměrů tohoto víkendu je prožití příjemného kreativního času s báječnými lidmi v pečujících centrech města. Dalším ze záměrů je obohatit život každého z nás společným setkáváním v přirozenosti. Nabízíme další možnosti akcí, kterých se mohou lidé účastnit po celý rok. A co si mohou odnést konkrétně? Třeba výrobek z tvořivých dílen, inspiraci od lektorek a terapeutů, spokojené tělo z masáží, tanců a cvičení, radost ze společného muzicírování a zpívání, dobrý pocit ze společného sázení lípy pro Lípu či lampionového průvodu.

Kudy povede ten lampionový průvod?

Odpověď bohužel zatím nemám….záleží, kde nám město dovolí zasadit strom lípu. Představa je, že z každého centra, kde bude končit program, půjdou lidé se zapálenými lampiony k jednomu místu – (náměstí či zasazený strom) a od něj společně po zazpívání festivalové písničky půjdeme městem a každý účastník se stane poslem festivalové energie živosti-tvořivosti-lidskosti a sounáležitosti do svých domovů.


Na titulní stránce vašeho webu – Všehost – je napsáno toto: „Často jezdíme za lidmi do dalekých končin nasát atmosféru života v přirozenosti a souladu.“ Které končiny máte přesně na mysli?

Mám na mysli semináře či festivaly v Praze, Brně, nejblíže posledních pár let v Litoměřicích.


Když jsem nahlédl na váš facebook, našel jsem tam další zajímavou informaci či přání: Do budoucna bychom rádi spolupracovali s dalšími projekty měst. Máte už některé konkrétně na mysli? 

Ano, máme. Rádi bychom spolupracovali na Dni zdraví, který probíhá v květnu v Crystalu. Náš záměr je rozšířit ho třeba víkendově a obohatit ho o další místa a propojit neziskové organizace s dalšími šikovnými a tvořivými lidmi z České Lípy a okolí a nabídnout lidem aktivní a kreativní program.

Vy osobně na festivalu povedete meditační tanec Loona dance a vědomý dotek. Co si pod tím máme představit? 

Loona dance je meditační, taneční, aktivně relaxační cesta ženstvím. Přináší dary a  zázraky, které si ne všechny ženy dovolují žít. Pomáhá na fyzické úrovni při různých bolestivých stavech kloubů, páteře, menstruačních, při problémech emočních, pomáhá při psychických problémech, uvolňuje napětí a stres, dodává životní energii a radost v životě, dodává nám ženskost. Spojuje nás ženy s lunárním cyklem i s cyklem přírody.
Vědomý dotek má mnoho podob a barev, je to náš komunikační jazyk od narození. Často lidé v životě „sklouznou“ do různých návyků, přesvědčení – jak by měli vztahy a v rámci nich dotek „vypadat“, co se smí a nesmí. Tím se ochuzují o přirozenosti ve vztazích a dary doteků. Však přijďte a zažijete přirozenost doteku v tady a teď – v přítomném okamži
ku. (úsměv)

Tým Všehosti se těší na děti, ženy, muže všech věkových kategorií. 12. a 13. října 2019 na viděnou.

Místa festivalu

Knihomil (Jindřicha z Lipé 119) – knihkupectví a kavárna, čítárna, pořádá besedy, přednášky, koncerty, čtení knih pro děti i dospělé (s promítacím plátnem)

Gaia (Jindřicha z Lipé 116) – prostor, kde se potkávají tradiční psychoterapeutické postupy s alternativními metodami, péče o duši a tělo, individuální psychoterapie a konzultace, rodinné konstelace, masáže, automat. kresba, atp.

Klub Přítomnosti (Zámecká 66) – prostor pro setkávání v přítomném okamžiku, prostor pro n, jógu, cvičení, tanec,…

Studio Dobrá nálada (Mariánská 540) – masáže, terapie, konzultace, obchůdek přípravků Energy a zdravé výživy

Adra (Ul. Čs. armáda 1578) – dobrovolnické centrum pomoci, vzdělávání a informování, pořádání kurzů, poradenství

Natura (Moskevská 14/17) – bylinná lékárna, poradenství, prostor pro setkávání a propojování

Slůně (sídl. Špičák) – rodinné centrum, které poskytuje cvičení pro těhotné a dále pak kurzy/ semináře / workshopy / tematická povídání / srazy / bazárky pro rodiče malých dětí i pro budoucí rodiče. Nezapomíná ani na navazování a udržování mezigeneračních vztahů

Klubíčko (ul. Paní Zdislavy) – hernička pro nejmenší dětičky

Lípa bezobal a kavárna (Škroupovo náměstí 126/12) – obchod se specializovanými potravinami a drogerií, prostor pro setkávání

Kafe LaKy (Berkova ul. 99) – rodinná pražírna kávy a kavárna, cukrárna, prostor pro tvořivé dílny a setkávání, …

Veřejné akvárium (obch. dům Banco, 1. patro) – prostor pro seznámení s vodními živočichy celého světa, prostor pro setkávání a informování o ochraně přírody u nás i ve světě

Šambhala (Zámecká 53)  – vegetariánská jídelna a obchůdek

Raw Magic (u. Paní Zdislavy 298/1) – veganská jídelna a obchůdek

Dárkofka (Moskevská 640) – obchůdek s dárky, upomínkovými předměty a materiálem k tvořivým dílnám

Přesný program obou festivalových dní najdete na stránkách:

http://www.vsehost.cz/

https://www.facebook.com/events/442323796377711/

autor: Alex Neugebauer