Volejbaloví junioři si drží skvělé třetí místoČtyři kola před koncem první volejbalové ligy juniorů se Lokomotiva Česká Lípa drží na skvělém třetím místě. Pomohla jí k tomu i nečekaná výhra nad lídrem soutěže z Benátek nad Jizerou.


Lokomotiva Česká Lípa – Benátky nad Jizerou 3:2 (-19, 20, 14, -16, 4) a 0:3 (-10, -22, -19)

První set úvodního zápasu ještě Lokomotiva nezvládla, nedařilo se jí přijímat tvrdé podání soupeře. Naštěstí pro Lípu se v dalších dvou setech hostujícímu týmu podání už tolik nedařilo. Hráči Lokomotivy tak mohli po příjmu kvalitně zaútočit a obě sady tak získali. „Naši kluci bojovali jako lvi. Celý tým táhl k vítězství Martin Beneš a hlavně strhnul ostatní na vítěznou vlnu. Po každém balónu se kluci radovali a to bylo to, co jsme již dlouho neviděli,“ podotkl českolipský trenér Josef Vlasák.
Naopak ve čtvrtém setu zase domácí polevili a tak o vítězi musela rozhodnout zkrácená pátá sada. Ta však měla nečekaný konec. Favorizovaní hosté v ní získali jen čtyři body! „Fantasticky zahráli oba smečaři, Martin Beneš na útoku a hlavně na podání, kterým soupeře doslova rozsekal. Totéž platí na útoku o úspěšnosti Milana Ponocného, který se probudil v pravý čas,“ okomentoval závěrečnou fázi zápasu Vlasák.

Druhý zápas už měl jiný průběh i z toho důvodu, že České Lípě chybělo několik hráčů, kteří posílili českolipské áčko proti Kladnu B. „Zápas jsme bez chlapců A týmu nedokázali vyhrát. Neuhráli jsme ani set. Přesto musím tým pochválit za druhý a třetí set. Byli jsme v těchto setech soupeři vyrovnaným týmem. Jenže v  koncovce nás Benátky jasně přehrály. Díky získání dvou nečekaných bodů jsme se udrželi na třetím místě l. ligy juniorů skupiny B,“ dodal českolipský trenér.

V dalším dvojutkání se Lokomotiva střetne se čtvrtým Ústím nad Labem, které ztrácí na Českou Lípu jen dva body. Takže to bude zajímavý souboj o bronzovou příčku první ligy.