V českolipském derby podržel domácí tým předseda

Minulý víkend se českolipskému fotbalovému klubu zranili v dohrávaném utkání v Železném Brodě dva brankáři (Kadlec a Steklý). Do sobotního derby tak musel nastoupit Jan Chadraba, který už počítal s tím, že se bude věnovat jen předsednictví klubu. A je nutno uznat, že to byl skvělý záskok, protože i díky němu Arsenal svého odvěkého rivala porazil.

Začátek utkání byl z obou stran opatrnější. Více jak 400 diváků tak muselo čekat na první šanci deset minut. Kaňkovský se sice po rozehraném rohu dostal k míči, ale jeho střela branku minula. Poté se předvedli i hosté, ale jejich akce také nevedla ke gólu. Poté zase měli šanci domácí, Lakatoš to zkoušel z 25 metrů, ale novoborský gólman byl pozorný. Aby se to nepletlo, pak zase měli příležitost ke skórování Novoborští, avšak volný Doležal ve výhodné pozici nezpracoval míč.

Ke změně skóre došlo ve 38. minutě. Hodač prošel podél vápna přes tři obránce a nádhernou přízemní střelou k protější tyči nedal novoborskému brankáři žádnou šanci– 1:0.

Hosté se snažili vyrovnat, ale nedařilo se jim dostat do pokutového území. Utkání i ovlivnilo vyloučení novoborského Devátého v 56. minutě. Domácím se pak proti deseti soupeřovým hráčům povedlo jednogólové vedení udržet.

„ Dnešní zápas hodnotím z naší strany kladně, jsem spokojený s výsledkem a že jsme udrželi nulu. Pro mě je důležitější poznání, že kluci předvedli bojovnost i když je tam co zlepšovat. Chtěl, bych poděkovat předsedovi klubu, že nás podržel v brance. Musím říct, že kluci za něj bojovali. Myslím si, že když přistoupíme k ostatním zápasům jako dnes, tak se nebojím utkání do budoucna,“ podotkl českolipský kouč Pavel Horáček.

„ Těžko se mi hodnotí zápas, když prohraješ 1:0 a nevidíš to čistě. My jsme měli na začátku první půle tři gólové šance, nedali jsme je. Jak se říká „nedáš, dostaneš“, tak to pro nás dopadlo špatně. Ve druhém poločase jsme šli do deseti a to 25 minut před koncem. Poté nás hlavní rozhodčí nepustil do vápna. Nesmyslně pískal fauly, za které mohl nechat výhody. Takhle zkušení rozhodčí by měli mít cit pro fotbal a pro dění na hřišti. Musím poblahopřát českolipskému Arsenalu za zisk tří bodů, měli více štěstí,“ dodal novoborský trenér Jan Broschinský.

Branky: 38. Hodač; rozhodčí Blaschke; ČK 0:1, ŽK 4:4; počet diváku 450.

Česká Lípa: Chadraba – Ladra (67. Beran), Lakatoš, Mígl, Hodač, Vodrážka, Pařízek  (82. Čvančara), Duda, Valta, Šlechta, Kaňkovský (91. Mikysa)

Nový Bor: Král – Broschinský Lukáš, Nosek, Devátý, Havel (67. Kubeš), Šimoník ( 82. Kramer), Krpata, Stromecký, Doležal, Vacek, Janů.