Tragédie na Máchově jezeře aneb co se u nás dělo vloni v červenci a srpnu

Pojďme si zrekapitulovat loňský rok – červenec a srpen

Ondřej Bílek z SSK Manušice si vystřílel bronzovou medaili na olympiádě dětí a mládeže ve vzduchové pušce na 40 ran. Ještě o stupínek lepší byla Amálie Lorenzová z AC Česká Lípa ve skoku do výšky. Druhé místo si z Karlovarského kraje, kde se olympiáda konala, přivezl i triatlonista Tomáš Knejzlík z Tri Club Česká Lípa.

Ke konci července se v Brně uskutečnilo mistrovství ČR mužů a žen v atletice. Za českolipský klub se představili tři závodníci. Dva z nich obsadili skvělé šesté místo – Michaela Trčová ve vrhu koulí díky výkonu 13,08 m a Ondřej Chour v běhu na 1500m (3:53,69 min.)

Jak už bylo avizováno, místo vítěze Krajského přeboru Doks se do divize přihlásil druhý tým soutěže Česká Lípa, který vstoupila 7. 7. do přípravy. Vstup do soutěže však poté v srpnu Arsenalu nevyšel, na svém hřišti podlehl pražské Admiře 0:2.

Tragicky skončila první půlka července pro rodinu 60letého muže, který se utopil v Máchově jezeře. Stalo se tak 27. července a bylo to v tu chvíli druhé utonutí v roce 2019 na severu Čech.

autor: Alex Neugebauer