Tereza Hrochová byla k neutahání. Ze tři závodů si odvezla dvě medaileTři atleti České Lípy se o víkendu v Brně zúčastnili mistrovství ČR mužů a žen.

Shodně na šestém místě skončili Michaela Trčová a Ondřej Chour. Trčová dosáhla tohoto solidního umístění ve vrhu koulí výkonem 13,08m. Chourovi se povedlo doběhnout tři místa za medailemi na patnáctistovce.

Třetí účastnicí byla Veronika Süssnerová, která startovala ve dvou disciplínách. V disku skončila jedenáctá za hod 41,07 m. „Škoda, že se netrefila trochu lépe, neboť do finále nebylo příliš daleko,“ uvedl českolipský trenér Miloslav Sviták. V oštěpu si polepšila o jednu příčku. Zde už měla dále mezi nejlepší osmičku, protože finalistky přehodily padesátimetrovou hranici. Českolipská závodnice hodila 43,84 m.

Velmi se dařilo bývalým atletům AC Česká Lípa, kteří nyní závodí za plzeňský klub. Tereza Hrochová si dokonce ze šampionátu odvezla dvě medaile. V pátek doběhla třetí v běhu na 5000 m ve vynikajícím čase 16:43,24 min, v sobotu přidala stříbro v běhu na 3000 m překážek časem 10:33,12. Ale to není všechno! Po doběhu tří kilometrů se po chvíli postavila na start patnáctistovky, kde doběhla sedmá za 4:40,09 min.

S velmi dobrým pocitem odjížděl z Brna i výškař Josef Adámek, který si výkonem 217 cm vylepšil osobní rekord a vybojoval stříbrnou medaili.

foto: AK Škoda Plzeň