Starší dorostenci dostali od Bohemky příděl. Sedmnáctka naopak příjemně překvapila

Českolipští fotbaloví dorostenci (U19 a U17) mají za sebou první jarní mistrovské zápasy. Na svém hřišti přivítali celky pražských Bohemians.

Starší dorost nastoupil jako první. Po 45 minutách, kdy byl stav 0:3, se nezdálo, že by mohl přijít velký debakl, ale bohužel se tak stalo. Je sice pravda, že Bohemka patří k favoritům na postup do druhé nejvyšší soutěže, přesto prohrát 0:11 je nečekané.
Ve druhé půli klokani českolipské hráče doslova rozebrali a mezi 47.- 63.minutou nasázeli domácím sedm branek! „Kvalita soupeře byla na velmi vysoké úrovni a omluvou pro naší U19 není ani to, že máme stále 4-5 hráčů na marodce a do utkání postupně zasáhli 4 mladší dorostenci,“ podotkl šéftrenér Arsenalu Karel Machač.

To mladší dorostenci České Lípy se více pochlapili a dokázali dovést utkání do bezbrankového konce. Sice pak prohráli na penalty, i tak je to skvělý výsledek, který je může povzbudit pro celé jaro. „Utkání s týmem z horních pater tabulky mělo velmi bojovný charakter. My jsme srdnatě bránili z hlubokého bloku, na což Bohemians hrající většinu času na balonu nedokázali za celých 90 minut najít recept. Samozřejmě pro nás se jedná o velmi cenný bod a celý tým si zaslouží velkou pochvalu,“ uvedl po utkání českolipský trenér Lukáš Volek.
Starší dorost je v tuto chvíli na 11. místě a má přibližně stejně daleko jak postupovým, tak sestupovým příčkám. Sedmnáctka je také na jedenácté příčce, avšak týmy za ní nemají od ní tak velký odstup.

O víkendu oba týmy zajíždějí do Jablonce, kde sehrají mistrovská utkání s tamními béčky. Oba jablonecké mančafty jsou ve svých divizích na šestém místě.

Sestava U17: Svoboda – Kendík, Šimanovský, Verner, Hudec – Černý, Havlík – Proch, Volek, Bodi – Konečný (Gregor, Češka, Kucr, Machač)

Branky z penalty: Havlík, Šimanovský

Sestava U19: Bláha – Proch, Kučera, Opelt, Verner – Pavlovec, Baláž, Kapitán, Benc – Nešpor, Dlouhý – Sancho, Konečný, Hudeček, Bukáček, Šimanovský, Svoboda

Trenéři: Dušan Ješeta, Hynek Vrabec