Sobotní zápas proti Ostravě vstoupil do historie českolipského florbalového klubuSobotní zápas českolipských florbalistů proti Ostravě vstoupil do dějin klubu FBC Česká Lípa. Severomoravanům totiž naši hoši vsítili 12 branek, což je nejvíce gólů během jejich dosavadní dvou a „něco“ letésuperligové historie.

Především poslední třetina byla ze strany českolipských borců skvělá, v rozmezí jedenácti minut vstřelili šest branek a tu poslední „bonusovou“ přidali v posledních vteřinách zápasů Ostravanům na cestu… „Zápas byl pro oba týmy velice důležitý. Ostrava se bude pravděpodobně pohybovat ve stejných patrech tabulky, takže z těchto zápasů musíme vytežit maximum a zvlášť v domácím prostředí,“  začíná s hodnocením zápasu hráč FBC Česká Lípa Dominik Jansa. „Zápas jsme od začátku měli celkem pod kontrolou, jen škoda polevení ve druhé třetině, kdy se Ostrava dostala na dostřel jednoho golu, mohlo z toho být ještě drama. Ve třetí třetině jsme ale získali zápas zpět pod kontrolu a překvapivě v klidu ho dohráli ,“ dodává s úsměvem českolipský odchovanec..

Už v minulém domácím zápase dokázali hráči „v modrobílém“ sehrát skvělou partii proti druhému ostravskému týmu. S úřadujícím mistrem z Vítkovic hráli nerozhodně 8:8, až poté padli v prodloužení. Tyto dvě utkání by jim mohla dokázat, že už patří právem mezi florbalovou elitu. Dominik Jansa se však snaží vnímat tyto výsledky ve střízlivém světle. „Nemyslím si, že tyto dva zápasy jsou nějakým ukazatelem, jestli patříme nebo nepatříme do superligy. Dvakrát jsme se zachránili přímo z desátého místa, takže soupeři už nás asi neberou jen jako nějakého nováčka. Tato sezona ale bude zase uplně jiná, soupeři se na nás lépe připraví, a to jestli mezi elitu patříme nebo ne, uvidíme až na konci sezony.“

Jak už bylo na začátku napsáno, pro FBC Česká Lípa je to letos třetí sezona mezi florbalovou elitou, takže českolipští hráči už jsou „otrkaní“. „Řekl bych, že už to všichni berou normálně. Co se týče ale prožívání zápasů, tak je to samozřejmě uplně o něčem jiném než v 1.lize. Tam jsme hráli celé roky ve vrchních patrech tabulky a víceméně se celou základní část připravovali na play-off. V superlize je pro nás play-off každý zápas a každý bod muže mít na konci sezony cenu zlata,“ podotýká Jansa.

Když už jsme u těch historických rekordů, pro 24letého útočníka je zatím „top zápasem“, co se týká kanadského bodování, utkání s Vinohrady, kterým v lońské sezoně nasázel v jednom utkání tři branky. „To pro mě byl zatím nejlepší zápas celkově za období v superlize a vzhledem k vzájemné rivalitě jsem rád, že se mi to povedlo právě proti Vinohradům,“ dodává Dominik Jansa.

autor: Alex Neugebauer

foto: facebook Dominika Jansy