Skalice si z České Lípy odvezla tři body a přeskočila jí v tabulceKdyž se střetnou Česká Lípa se Skalici, je to vždycky okresní fotbalový svátek. Navzdory tomu, že Česká Lípa má dvacetkrát více obyvatel, vůbec to na hřišti není znát a souboje přinášejí vyrovnané výkony.


FK Arsenal ČL – SK Skalice 2:3 (2:2)

Prvních dvacet minut se hrál opatrnější fotbal. Pak už přišly i šance a s nimi i góly. Jako první se trefil ve 26. minutě hostující Sedláček. Avšak neuběhly ani tři minuty a domácí Beran po Kaňkovského akci srovnal. To ale nebylo do konce poločasu vše. Ve 36. minutě Arsenal otočil skóre, když se bombou trefil Valta. Českolipští fanoušci se však dlouho z vedení neradovali, protože skalický Lebruška hlavou vyrovnal. Ve druhém poločasu padla jen jedna branka. Úspěšným střelcem byl hostující Sedláček.
Arsenal mohl ještě vyrovnat, ale Hodač z trestného kopu jen orazítkoval břevno skalické branky.

„Já si myslím, že dnes to byl docela slušný fotbal. Obě mužstva měla na vítězství. My jsme byli o ten gól šťastnější. Hlavně jsem rád, že se to nepokopalo, a že to nebylo extrémně vyhecované. Lidi si přišli na své, viděli pět gólů,“ podotkl po zápase skalický kouč Zdeněk Baťka.

„Je to ztráta a mrzí to obvzlášť na domácí půdě. Nám scházeli tři hráči, ale na to se nemůžeme vymlouvat. V prvním poločase jsme se nemohli dostat do hry a když jsme se do ní dostali, tak jsme neproměnili šance. Nakonec jsme to přeci jen otočili na 2:1, ale neudrželi jsme to. Hned dostaneme vyrovnávající gól, i když, pravda, po krásné akci. Střílený centr z trestného kopu, zakončený tečí hlavou. Ve druhé půli jsme chtěli zvítězit, šli jsme dopředu, jenže se nám nedařilo ve středu pole, kde jsme prohrávali souboje. Dnes musím uznat, že Skalice byla o ten gól lepší,“ dodal trenér Arsenalu Pavel Horáček.

V tabulce krajského přeboru si oby týmy prohodily umístění. Skalice je nyní třetí, Arsenal na čtvrté příčce.

Branky: 29. Beran, 36. Valta – 26. a 67. Sedláček, 38. Lebruška; rozhodčí Bohatý, ŽK 1:4, počet diváků 360.

Česká Lípa: Chadraba – Hrdlička, Mígl, Duda, Pařízek – Beran, Valta, Lakatoš (77´Karlík), Čvančara (71´Kučera) – Hodač -Kaňkovský

Skalice: Osmančík – Moravec, Hauer, Lebruška, Stejskal A. – Stejskal F., Švec, Coufal        (90´Havlásek), Demke (85´Tschakert) – Kraus, Sedláček (82´Paštika)