Po atletech se do úklidu zapojí i florbalistéS březnovým měsícem přicházejí i jarní úklidy. Pozadu v tomto nezůstávají ani českolipští sportovci.

O víkendu se do úklidu pustili atleti, nyní je budou následovat florbalisté.

Zatímco atleti si vybrali pro zneškodnění odpadků prostory Městského stadionu, kde logicky nejčastěji trénují díky tartanové dráze, florbalisté se zaměří na prostředí kolem sportovní haly, kde „jsou doma“.

V neděli od 15:30 pořádá FBC Česká Lípa dobrovolný úklid kolem našich sportovišť. Navazuje tak na činnost atletického klubu, který úklid organizoval uplynulou sobotu na městském stadionu. Cílem je nejen úklid našeho okolí, ale i motivace našich členů ke zlepšení vztahu k vlastnímu okolí a přírodě,“ říká manažer klubu Štěpán Slaný, který je zároveň i městským radním.

Kromě členů A týmu klub apeluje i na zástupce dalších kategorií. „Výzva platí pro celý klub od superligových hráčů, přes mládež, trenéry a rodiče. Chceme ukázat, že nejsme lídři jen na palubovce, ale i v našem městě. Jako klub chceme jít v podobných věcech příkladem. Pravidelně se angažujeme i v různých charitativních oblastech,“ doplňuje Slaný s přáním, aby se v neděli sešla alespoň padesátka pomocníků.