Barbora Znamenáčková

Mládež – kolektivy:
1. SPORT RELAX Znamenáček, karate – dívky
2. Rytmic ČL kadet, mažoretkový sport
3. Sportovně střelecký klub Manušice, sportovní střelba – 2. místo MČR VzPu 40 ml (dorostenci, tým ve složení Bílek, Helikar, Pírek

Hurtová Petra, R16 Dexter team, paracyklistika

Když českolipští florbalisté prohrávali v Brně v 16. minutě 0:4, vypadalo to s jejich ambicemi na výhru velmi bledě. Modrobílé srdce se však nikdy nevzdává a během druhého dějství to dokázali stáhnout na rozdíl jednoho gólu. Třetí třetinu pak vyhráli, takže se šlo do prodloužení. V něm byli šťastnější hosté, kteří se tak mohli radovat nejenom z výhry, ale i z definitivního potvrzení účasti v Superlize i pro další sezonu.„Bohužel jsme v tomto zápase úplně prospali první třetinu. Brno nám odskočilo po akcích, na které jsme navíc upozorňovali – rychlé protiútoky, standardka z rohu a nához od beka na branku s dorážkou. Hodně nám dnes ale pomohly přesilovky a využitý nájezd, jímž jsme se vrátili do utkání. Otočili jsme na 6:5, ale trestuhodně jsme náskok neudrželi. Svým presinkem a chutí do hry jsme ale nakonec Buldoky přece jenom přetlačili. Velké díky posíláme i na Bohemians, kteří zvítězili na Vinohradech,“ připomněla českolipská trenérka Lenka Bartošová souběžně hraný zápas, v kterém „klokani“ porazili v prodloužení Vinohrady a tím pomohli uchránit Českou Lípu před souboji o záchranu. Naopak Vinohrady se jich pak musely zúčastnit. Ale nakonec se zachránily.

autor: Alex Neugebauer