Petra Chocová vstoupila do síně slávy aneb co se u nás dělo vloni v únoruPojďme si zrekapitulovat loňský rok – únor.

To že není v zimě mnoho sněhu, na to jsme si už v nížinách bohužel zvykli. Škoda, že radši nevymizí další tradiční zimní záležitost – chřipková epidemie. Ta měla vloni na Českolipsku vrchol první dva únorové týdny. Následkem toho byly i zakázány návštěvy v nemocnici.

Zatímco chřipkou nakažené děti nechodily do školy, jistý chlapec z Nového Boru se, i když měl možnost usednout do školní lavice, rozhodl 12. února pro nesmyslný výlet k pískovcové skále zvané Jelení skok, která se nachází u Nového Boru. Skála byla kluzká a chlapec se zřítil ze 14 metrové výšky. I když jeho pád zmírnily sněhové závěje, stejně byl ve vážném stavu. Kvůli špatně přístupnému terénu pomáhali záchranářům hasiči. Společnými silami pak chlapce přenesli k vrtulníku. Štěstím v neštěstí bylo, že chlapec, ač zraněn, si ještě dokázal sám přivolat pomoc.

Přejděme k politice. Českolipští radní odvolali ředitele společnosti Kultura Česká Lípa Petra Nováka z ODS a ředitele Sportu Česká Lípa Pavla Císaře z ČSSD. Oba skončí k 30. dubnu a město na uvolněné posty vyhlásí výběrové řízení.


V pražském Forum Karlín se slavilo 100 let českého a československého plavání. Při této příležitosti byli mimo jiných uvedeni do síně slávy Petra Chocová i její trenér a tatínek v jedné osobě Tomáš Choc.


Už potřetí v řadě se stal sportovcem Českolipska orientační biker Kryštof Bogar.

Dospělí – jednotlivci:
1. Bogar Kryštof – OK Jiskra Nový Bor, MTBO
2. Čížek Pavel – Powerlifting Kamenický Šenov, silový trojboj
3. Petr Ondřej – Nový Bor, terénní triatlon (XTERRA)
4. Košíková Karin, SPORT RELAXX Znamenáček, karate
5. Samek Ondřej, SPORT RELEX Znamenáček, karate
6. Chocová Petra, PK Česká Lípa, plavání
7. Pavlasová Božena, SPORT RELAX Znamenáček, karate
8. Ludvík Vojtěch, TJ Stadion Nový Bor, MTBO
9. Slaný Štěpán, FBC Česká Lípa, florbal
10. Hubená Šárka, Sportovně střelecký klub Manušice, sportovní střelba

Dospělí – kolektivy:
1. FBC Česká Lípa, florbal
2. Rytmic ČL senior, mažoretkový sport
3. Pleva Zdeněk a Karbanová Romana, Česká Lípa, sportovní tanec

Mládež – jednotlivci:
1. Znamenáčková Barbora, SPORT RELAX, karate
2. Naboichenko Daryna, Plavecký klub Česká Lípa, plavání
3. Šinerová Adéla, SPORT RELAX Znamenáček, karate
4. Kašparová Anna, Rytmic ČL, mažoretkový sport
5. Kavalír David, SPORT RELAX Znamenáček, karate

Barbora Znamenáčková

Mládež – kolektivy:
1. SPORT RELAX Znamenáček, karate – dívky
2. Rytmic ČL kadet, mažoretkový sport
3. Sportovně střelecký klub Manušice, sportovní střelba – 2. místo MČR VzPu 40 ml (dorostenci, tým ve složení Bílek, Helikar, Pírek

Trenér:
1. Znamenáček Pavel, SPORT RELAX Znamenáček, karate
2. Chadrabová Lada, Rytmic ČL, mažoretkový sport
3. Bartošová Lenka, FBC Česká Lípa, florbal

Krajánek :
Brabcová Aneta, Olymp Plzeň, sportovní střelba

Aneta Brabcová

Handicapovaní:
Hurtová Petra, R16 Dexter team, paracyklistika


Když českolipští florbalisté prohrávali v Brně v 16. minutě 0:4, vypadalo to s jejich ambicemi na výhru velmi bledě. Modrobílé srdce se však nikdy nevzdává a během druhého dějství to dokázali stáhnout na rozdíl jednoho gólu. Třetí třetinu pak vyhráli, takže se šlo do prodloužení. V něm byli šťastnější hosté, kteří se tak mohli radovat nejenom z výhry, ale i z definitivního potvrzení účasti v Superlize i pro další sezonu.„Bohužel jsme v tomto zápase úplně prospali první třetinu. Brno nám odskočilo po akcích, na které jsme navíc upozorňovali – rychlé protiútoky, standardka z rohu a nához od beka na branku s dorážkou. Hodně nám dnes ale pomohly přesilovky a využitý nájezd, jímž jsme se vrátili do utkání. Otočili jsme na 6:5, ale trestuhodně jsme náskok neudrželi. Svým presinkem a chutí do hry jsme ale nakonec Buldoky přece jenom přetlačili. Velké díky posíláme i na Bohemians, kteří zvítězili na Vinohradech,“ připomněla českolipská trenérka Lenka Bartošová souběžně hraný zápas, v kterém „klokani“ porazili v prodloužení Vinohrady a tím pomohli uchránit Českou Lípu před souboji o záchranu. Naopak Vinohrady se jich pak musely zúčastnit. Ale nakonec se zachránily.

autor: Alex Neugebauer

foto: archív Barbory Znamenáčkové, archív Anety Brabcové, archív Petry Chocové, ilustrační fota