Muži se poctivě připravují na další superligovou sezonuV plném proudu je aktuálně příprava českolipských florbalistů před startem další superligové sezony. Mužstvo ze severu Čech tentokrát nebude startovat na tradičním turnaji Czech Open, naopak dá přednost účasti v předkolech Českého poháru. V posledním přípravném utkání si svěřenci trenérky Lenky Bartošové poradili se švýcarským Lucernem 4:3.

Kromě toho už v rámci přípravy absolvovali Českolipští turnaj v Pardubicích, kde prohráli po prodloužení s domácím týmem a nestačili na Otrokovice. Posléze na domácím hřišti jasně přehráli prvoligový Chomutov 9:4 a ve výrazně kombinované sestavě nestačili na Královské Vinohrady, s nimiž padli po boji 6:7.

V pondělí se pak muži a junioři střetli s druholigovým švýcarským celkem Unihockey Luzern. Mládežnici se svými švýcarskými vrstevníky nakonec uhráli remízu 2:2. Českolipský A tým pak musel se zahraničním soupeřem otáčet nepříznivý průběh utkání, když ještě po poločase prohrával 0:2. Po dvou trefách Karla a jedné brance od Matějíčka a Jirsy však nakonec zvítězil 4:3.

Už ve středu se Česká Lípa utká na Chodově s nováčkem letošního ročníku Tipsport Superligy, týmem Black Angels, a v úterý 6. srpna pak pocestuje na přátelské utkání do Chomutova. Od srpna pak začíná své účinkování ve skupině Poháru České pojišťovny. V úterý 13. 8. nejprve poměří síly v rámci severského derby s Libercem, další dva duely odehraje na hřištích soupeřů. 26. srpna se tým trenérky Bartošové představí v Ústí nad Labem a 12. září pak v Mladé Boleslavi.

Do nabitého programu pár týdnů před začátkem dalšího ročníku Tipsport Superligy pak ještě vstoupí přátelský souboj v Liberci proti německému týmu UHC Sparkasse Weißenfels, který začíná ve 20:00. Své účinkování ve třetím superligovém ročníku pak Česká Lípa odstartuje doma soubojem s Tatranem Strešovice, který se uskuteční v sobotu 14. září.

„V červenci jsme se zaměřovali především na útočnou hru a zvládání soubojů jeden na jednoho. V srpnu bychom se chtěli koncentrovat spíše na obranu,“ uvedla trenérka Lenka Bartošová. Kádr se nechystá opustit žádná z loňských opor, před startem sezony je ale možné, že ho ještě někdo doplní.

Kádr České Lípy během přípravy na nový ročník tvoří:

Brankáři: L. Chyna, I. Ponomarev, J. Dvořák.
Hráči v poli: M. Dzierža, J. Ekl, J. Hřebřina, D. Jansa, T. Kadlec, J. Jirsa, J. Karel, Jakub Knespl, Jiří Knespl, D. Kněžour, R. Krajcigr, R. Matějíček, J. Merlíček, P. Novotný, D. Pastor, Š. Slaný, J. Spilka, J. Vlček, M. Tichý, L. Mlejnek, J. Hanzalík.

Výsledky přípravy:
Česká Lípa – Chomutov 9:4
Česká Lípa – Královské Vinohrady 6:7
Česká Lípa – Unihockey Lucern 4:3 (2:2)
Česká Lípa (junioři) – Unihockey Lucern (junioři) 2:2