Martin Hřídel: Jirka Štajner chce hrát v České LípěUž více jak měsíc jsou českolipští fotbalisté v přípravném zápřahu. Ze šesti naplánovaných utkání jich však odehráli jen čtyři. Zbylá dvě se zrušila kvůli nedostatečnému počtu hráčů Arsenalu – zranění, nemoci, účast na trenérských seminářích či pracovní povinnosti. Po zmiňovaných čtyřech přátelácích má Česká Lípa bilanci 2:2. Dvě prohry zaznamenali českolipští fotbalisté s devatenáctkou z Teplic (3:6) a Vilémovem (1:3). Naopak dvě výhry si Arsenal připsal proti místní Lokomotivě (4:2) a FK Litoměřicku, které teď o víkendu porazil těsně 2:1.

Další přípravné utkání sehraje FK Arsenal Česká Lípa už zítra, kdy se na své umělé trávě střetne od 17. hodin s týmem z Doks. Trenér Martin Hřídel věří, že tento zápas pomůže ke zkonsolidování sestavy před blížícím se začátkem mistrovských utkání (sobota 7. března). K tomu však bude potřeba kompletní kádr. Bohužel důležitý záložník Lukáš Valta musel kvůli zranění opustit předčasně sobotní utkání… „Bojím se, aby to nebylo na delší dobu,“ posteskl si Hřídel, který ještě neví jistě, zda za jeho tým nastoupí v divizních odvetách Jiří Štajner. Tohoto bývalého reprezentanta nechce jeho dosavadní kub z Chrastavy pustit do České Lípy zadarmo. „Zatím mám informace, že to ještě není dořešené. Oni by chtěli nějakou finanční kompenzaci. Ale nejvíce vkládám do toho, že Jirka chce hrát tady. Takže teď už je to na vedení Chrastavy i České Lípy. Pokud však jsou v Chrastavě aspoň trochu rozumní, tak Jirku pustí,“ uvádí nový českolipský lodivod, který si umí představit, že by si Štajner určitě rozuměl s Davidem Halbichem, který patřil mezi tři nové hráče, které Arsenal v sobotu zkoušel. „Jsem přesvědčený o tom, že by si rozuměli,“ uvádí 51letý kouč, který jako hráč před léty na českolipském pažitu nastoupil. „Šlo o přátelák. Lípa v té době hrála druhou ligu a moje Kladno o soutěž níže.

Martin Hřídel si však není úplně jistý, zda v České Lípě nastoupil v dresu Liberce v některém z pohárových zápasů. „Upřímně, těch zápasů už bylo tolik, co jsem prožil. Je to možné, ale nejsem si jistý. Ale teď jsem tady a je to,“ dodává se smíchem.

autor: Alex Neugebauer