Marek Dzierža: Tenhle tým má velký potenciál

V sobotu se na domácí palubovce představili českolipští florbaloví junioři. Čekal je dvojzápas v podobě soubojů s lídrem soutěže a outsiderem druhé ligy. Hráči České Lípy se tabulkového favorita nezalekli a vzali mu bod. Dokonce i mohli pomýšlet na výhru, protože vedli už 4:1… „Ve třetí třetině jsme se přestali soustředit a soupeř nám ten zápas málem otočil,“ řekl trenér České Lípy Marek Dzierža.

V prvním zápase se vám povedlo remizovat s lídrem soutěže (4:4). Spokojenost?

Spokojenost určitě není. I když je Turnov lídr soutěže, tak naši kluci byli daleko lepší. Ale pak nás potkalo, co nás postihuje celou sezonu. Ve třetí třetině jsme se přestali soustředit a soupeř nám ten zápas málem otočil. Můžeme být rádi, že nedali na konci gól. A místo bodu také mohla být nula. Takže ta spokojenost být nemůže.

Platilo to i pro druhý zápas (12:5), kdy se vám soupeř v poslední třetině gólově vyrovnal?

Český Dub je nováček soutěže, na kterou si jeho hráči zvykají. Myslím si, že jsme nedopustili to polevení. Byl tam time-out, kluci se koncentrovali a ten zápas dovedli do zdárného konce a tentokrát soupeře přestříleli.

Vyzdvihl byste některého z hráčů či to byly ty klasické týmové výkony?

Byla to skvělá týmová práce, kluci se snažili. Někteří hráli s virózou, měli horečku, byli i pod práškama, protože teď řádí chřipková epidemie. Takže určitě bych nikoho nevyzdvihoval, všichni makali na sto procent. Nebylo to o jednotlivcích.

Jste na třetím místě. Spokojenost či jste doufali i třeba v lepší umístění?

Myslím, že jsme měli být výše. Ale v těch předešlých kolech nás potkávalo, to co nás dnes potkalo v prvním zápase. A i tím jsme tam, kde jsme.

Jaký je vlastně systém juniorské soutěže? Bude ještě nějaká vyřazovací část?

Ne, ne, tady není žádné play-off, žádná nadstavba.

Jaký vidíte potenciál vašeho juniorského týmu?

My jsme letos zavedli projekt tzv. U21. Takže 99% kluků, kteří se dnes představili na domácí palubovce, tak už hrají i ve čtvrté nejvyšší soutěži, v divizi, kde sbírali zkušenosti. Bohužel i když jsme měli kádr doplněný o některé zkušené hráče, tak se nám nepodařilo tuto soutěž zachránit, byť kluci dělali, co mohli. Takže příští rok budeme hrát regionálku. Ale jinak si myslím, že tenhle tým má velký potenciál. Ale teď záleží, jak k tomu kluci přistoupí.

A ještě se vás na závěr zeptám, i když je to spíše otázka na kluky. Jak vnímají domácí prostředí? Pomáhá jim, či je to může lehce svazovat?

Já nevím, jak to vnímají kluci. Ale když to budu brát podle sebe, tak já se florbalu věnuju nějakých 16, 17 let a ty domácí zápasy jsem vždy vnímal jako odměnu. Některé kluky to namotivuje, hrají výborně, některým to zase svazuje ruce, mají tady rodiče a jiné rodinné příslušníky a chtějí se ukázat. A ve sportu je to tak, že čím více člověk chce, tím se mu méně daří. Takže si myslím, že domácí prostředí má být výhodou, ale jak pro koho.

autor: Alex Neugebauer