Lokomotiva podcenila nejhorší tým sezony

Českolipští volejbalisté se naposledy v této sezoně představili před svými fanoušky. Soupeřem jim bylo mužstvo VK Jirkov, které je beznadějně poslední.

Lokomotiva nastoupila do utkání bez několika opor, které buď měly zdravotní problémy či pracovní povinnosti. Nejenom tyto absence, ale pravděpodobně i určité podcenění mělo za následek, že domácí překvapvě prohráli první set 22:25.

Českolipští volejbalisté se ale vůbec nepoučili a druhou sadu prohrávají stejným skórem. „Tady se opět ukazuje, že jako družstvo neumíme hrát se slabšími soupeři a naše morálka není tak silná, abychom dokázali slabší týmy převálcovat,“ podotýká hráč Lokomotivy Tomáš German.
Třetí set je nejvyrovnanější, avšak koncovka je opět pro domácí nepříznivá.

Ve druhém zápase došlo na straně Lokomotivy k zlepšení. Hlavně v útoku domácí dominovali a první set tak získali hladce 25:15. Opět ale došlo k podcenění soupeře a po druhé sadě 23:25 je vyrovnáno. Teď už se ale domácí včas vzpamatovali a třetí set byl jasně v jejich režii – 25:14. Lokomotiva si podržela koncentraci i pro čtvrtou sadu, kterou vyhrála 25:19 a s ním i celý zápas.

Nyní zajíždějí českolipští volejbalsité do Domažlic, kde sehrají poslední zápasy sezony. Nehledě na výsledcích, druhé místo už jim nikdo nesebere.