Ladislav Pekárek: Jsme florbalová rodinaO víkenu se před domácími fanoušky představili českolipští florbaloví dorostenci. Diváci se v žádném případě nenudili. Když už se během prvního utkání těšili, že se budou radovat z výhry, přišel šok v podobě osmi gólů, kterými soupeř z Prahy (BLACK ANGELS) utkání zvrátil. Po druhém zápase (s Hradcem Králové) se už však věrní českolipští fandové z vítězství těšit mohli.

Českolipské dorostence trénuje jeden z členů „klanu Pekárků“ Ladislav, který má v týmu syna Láďu. Florbalu se věnuje i jeho dcera Klára. Jablka nespadla daleko ani u jeho bratra Miloše, jehož dcery (mimochodem starší Nikol už nakoukla do dospělé reprezentace!) se též věnují tomuto v Česku velmi populárnímu sportu. A aby toho nebylo málo, Ladislavův synovec Jakub Jirsa je dlouholetou oporou mužského týmu.

Jak se to může stát, že tým vede necelých třináct minut před koncem 9:2 a přesto prohraje?

Nestává se to, ale občas to přijít může. Mysleli jsme si, že už máme zápas vyhraný, neustále jsme se hnali do útoku za podpory plného hlediště a soupeř z rychlých protiútoků trestal. Neděláme z toho vědu, každopádně tato prohra nás zase vrátila zpátky na zem v pravý čas před play-off. Jak hráče v týmu, tak i mě, trenéra.

V druhém utkání už jste vítězství (7:3) nenechali ujít. Co rozhodlo o vaší výhře?

Celý zápas jsme byli lepší. Vrátili jsme se ke své týmové hře, kdy se snažíme, aby se při útočných akcích zapojila celá lajna. Preferujeme týmovou hru v pohybu se spoustou přihrávek a častou střelbou, a proto se nám v této sezóně tak daří.

Své skupině jasně vévodíte. Jaký je dál systém soutěže?

Ještě nás čeká 29. 2. domácí turnaj a pak následuje klasický model nadstavbové části play-off. Dva týmy se utkají na půdě týmu výše postaveného a během jednoho dne spolu odehrají dvě utkání a lepší tým postupuje do dalšího kola play-off. Celkový vítěz se stane mistrem ČR. 

Čeho chcete letos dosáhnout?

Náš tým se chce samozřejmě dostat co nejdále pavoukem play-off a k tomu nyní směřují i tréninky týmu.

Je některý z čekolipských dorostenců v hledáčku či už v přímo v reprezentaci?

V týmu máme spoustu talentovaných hráčů, kteří už příští sezónu budou velkými tahouny naší juniorky a už budou mít možnost posílit náš A-tým. V širším výběru reprezentace U17 máme letos tři hráče: gólmana Daniela Jukla, univerzála Antonína Stárka a našeho kapitána Ondřeje Kopiče, který se dostal do užšího výběru reprezentace U17. 

Jsi rád, že se tvůj syn vydal v tvých šlépějích?

Samozřejmě jsem rád, že syn jde v mých šlépějích a že se mu daří. Každopádně v mých šlépějích se vydala i moje dcera Klárka, která v našem klubu hraje za týmy dorostenek a juniorek. Jsem moc rád, že se oběma daří a že je florbal baví. Jsme taková florbalová rodina.

A jaké to je trénovat vlastního syna?

Jak to tak bývá, když otec trénuje syna, klade na něj větší nároky než na druhé. Nemá to se mnou někdy lehké, ale myslím, že nám to tak vyhovuje oběma a nedělám žádný rozdíl v tom jestli to je můj syn nebo kdokoliv jiný v týmu. 

autor: Alex Neugebauer