Karatisté Sport Relaxu opět potvrdili své kvalityČeskolipští karatisté ze Sport Relaxu Česká Lípa se zúčastnili dvou prestižních českých klání a přivezli si spoustu medailí.

Nejdříve se představili v Ústí nad Labem na prvním nominačním Regionálním poháru. Klub nominoval i několik úplných nováčků, kteří se dosud žádného oficiálního turnaje nezúčastnili. „Jako celek jsme fungovali parádně a naši ,,borci“ si z Ústí nad Labem odvezli celkem 27 medailí. Ukázalo se, že umíme pracovat v zátěžových podmínkách soutěže, a proto veliká gratulace všem,“ ohodnotil velký úspěch trenér Sport Relaxu Pavel Znamenáček.

KATA:

1.místo starší žákyně Klimplová Vanesa
1.místo junioři Vácha Pavel
1.místo U21 Fiala Jakub
1.místo ženy Pavlasová Božena
2.místo mži 6-9let Maliarik Jan
2.místo mže 10-11let Véghová Stella
2.místo mži 10-11let Burián Jakub
2.místo U21 Gašpar Patrik
2.místo muži Gašpar Patrik
3.místo sži 7kyu Baranovský Tadeáš
3.místo sže 7kyu Váchová Daniela
3.místo starší žákyně Navrátilová Michaela
3.místo mži 10-11let Křesálek Jan
3.místo dorost Minárik David
3.místo muži Fiala Jakub

KUMITE:

1.místo sže do 50kg Znamenáčková Adéla
2×1.místo U21 a muži do 67kg Havlík Filip
2.místo mže 10-11let nad 42kg Véghová Stella
2.místo sže do 42kg Klimplová Vanesa
2.místo junioři do 61kg Sodkherlen Ulziiorshikh
3.místo sži do 39kg Zítko Petr

KATA TÝM:

1.místo muži Fiala Jakub, Vácha Pavel a Gašpar Patrik
2.místo sže Znamenáčková Adéla, Klimplová Vanesa a Navrátilová Michaela
2.místo sži Zítko Petr, Burián Jakub a Najman Matyáš
3.místo mže Zachová Magdaléna, Suchá Josefína a Řeháková Ema
3.místo sže Váchová Daniela, Véghová Stella a Pokorná Rozálie

Následovala mezinárodní soutěž Prague open karate cup 2019. Kromě českých závodníků se tohoto klání zúčastnili i závodníci z Makedonie a Litvy. Sport Relax nakonec získal dvanáct medailí.

Zlaté medaile z Poháru nadějí si v disciplíně kata vybojovali Eva Koubková, Eliška Marešová a Jakub Burián. Stříbrnou medaili si odváží Matyáš Najman a bronzovou Anna Žáková. Nepopulární bramborovou medaili získal Vojtěch Vobořil.

„V odpoledním programu Prague Open si v disciplíně kata junioři a juniorky vedli velmi dobře Patrik Gašpar a Anna Vorlíčková, kteří si z Prahy vezou cenný pohár a zlatou medaili. Patrik Gašpar přidal ještě zlato z týmu spolu s Pavlem Váchou a Jakubem Fialou,“  podotkl Znamenáček.

Stříbrné medaile v kata starší žáci vybojoval Matyáš Najman, v mladších žákyních Anna Žáková a v dorostencích Sodkherlen Ulziiorshikh.
V kihon ippon kumite se ukázal i Jakub Burián , který odváží svojí první zlatou medaili a pohár. Pěkné čtvrté místo v kata získal Pavel Vácha a na pátém místě skončili Jakub Fiala s Boženou Pavlasovou. David Minárik v dorostencích obsadil sedmé místo.