Fotbalisté Arsenalu byli blizoučko k postupu, avšak nezvládli penalty

První ostrý zápas čekal v sobotu fotbalisty Arsenalu. Poté co se přihlásili do divize (Doksy jako vítěz Krajského přeboru odmítly postoupit) měli možnost si vyzkoušet svou formu proti též diviznímu celku Motoletu Praha a to v rámci českého poháru.

Pražané byli díky dlouholetému působení v divizi mírným favoritem a také to hned potvrzovali v začátku utkání. V 8. minutě se z přímého kopu trefil přesně Radosta. Svoje vedení mohli hosté zvýšit v 17. minutě, kdy českolipský stoper Malý fauloval jejich hráče a rozhodčí nařídil pokutový kop. Avšak gólman Arsenalu Kadlec Rajnochovu penaltu chytil.
Naopak Valtovi se na druhé straně „desítku“ po faulu na Kaňkovského podařilo proměnit.
Na začátku druhé půle mohl jít Arsenal do vedení, ale Kaňkovský hlavičkoval těsně vedle tyče. Poté to byli zase hosté, kteří měli více ze hry, ale také se jim zatím nedařilo vstřelit gól. To se změnilo v 81. minutě, kdy se trefil Dvorský. Domácím se však povedlo rychle odpovědět. Po Valtově centru se v 85. minutě nemýlil Novák.

Následovalo prodloužení, které ale branku nepřineslo. V následných penaltách se dařilo více Pražanům, kteří se tak mohli radovat z postupu do 1. kola MOL Cupu.

„Byl to první ostrý zápas po letní přípravě, kdy jsme čekali celý měsíc na doplnění kádru. Bohužel jsme začali s mužstvem, které vykopalo divizi. Měli jsme nějaké vytipované hráče, ale bohužel nedorazili. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní a běhavý soupeř, což se potvrdilo. Vydrželi jsme s nimi běhat celý zápas, samozřejmě fotbalově byli hráči Motorletu vyspělejší. Nám se povedlo zužitkovat šance, které jsme měli. Vytvořili jsme si i několik šancí navíc, bohužel jsme je neproměnili. Prošli jsme zdárně i přes prodloužení. Penaltový rozstřel, to je vždy loterie. Šťastnější byl soupeř, který neproměnil jednu, my tři pokutové kopy,“ podotkl domácí kouč Hynek Brabec.

„Myslím si, že jsme zaslouženě postoupili do dalšího kola MOL Cupu. Soupeř byl bojovný, nedal svoji kůži zadarmo. Bojoval o každý míč a byl i agresivní. Nám se nedařilo proměnit šance, dokonce jsme nedali penaltu. Což pro nás bylo takovým rozhodujícím faktorem, abychom hráli v klidu, mohli jsme vést 2:0, takhle to byl nervák až do konce. Vzhledem tomu, že se prodlužovalo, tak toto utkání splnilo i tu kondiční složku,“ dodal trenér hostí Martin Poustka.

Branky: 31. Valta (penalta), 85. Novák – 8. Radosta, 81. Dvorský; rozhodčí Ježek, ŽK 4:0, počet diváků 220.

Arsenal: Kadlec – Provazník, Malý, Vodrážka (51. Karlík), Duda – Lakatoš (88. Dlouhý), Valta, Mígl, Žižka (71. Novák) – Hodač (113. Mikysa), Kaňkovský.