Derby vyznělo jasně pro Českou Lípu. Nový Bor si odvezl čtyřku

Nejenom v první fotbalové lize, ale i v nižších soutěžích sezona po základní části nekončí a týmy se rozdělují do výkonnostních skupin. Arsenal Česká Lípa a FC Nový Bor se díky dobrým výsledkům dostaly k celkům bojujícím o postup do divize. Popravdě ale Doksy mají v čele tabulky Krajského přeboru takový náskok, že je nepravděpodobné, že by je ještě někdo předhonil. To však neznamená, že ostatní kluby sezonu dohrají bez zájmu. Naopak, když se jedná např. o derby, nechají hráči na hřišti vše.

Arsenal Česká Lípa – FC Nový Bor 4:1 (2:0)

Po základní části měla Česká Lípa ze vzájemných zápasů s Novým Borem lepší bilanci (venku 0:0, doma 1:0) a když se k tomu přidalo i domácí prostředí, byla Lípa favoritem. Což prokázala už ve 3. minutě, kdy českolipský Lakatoš obelstil hostující obranu a otevřel skóre – 1:0.

Nový Bor se okamžitě snažil vyrovnat, ale žádná jeho akce nevedla k ohrožení Chadrabovy branky. Pravda, Novoborští branku dali, ale do vlastní sítě. Nešťastníkem byl Devátý – 2:0.

Hosté se nadále nedokáží dostat do bezprostředního okolí českolipské branky, a tak domácí odchází s dvoubrankovým vedením do kabin.

Hráči Nového Boru hned do druhé půle vletěli s velkou vervou, avšak zároveň se smůlou, protože Krpata trefil jen tyč.

V 60. minutě bylo s hosty zle, když Kaňkovský proměnil penaltu.

Definitivně nějaká šance na bod pro hosty odešla za dalších pět minut, kdy domácí po hezké kombinaci zvýšili na 4:0. Autorem gólu byl opět Kaňkovský.

Hned za minutu hosté snížili (Stromecký), ale to bylo z jejich strany vše – 4:1.

Ke konci zápasu ještě mohl Nový Bor snížit, ale Chadraba opět předvedl spolehlivý výkon.
Arsenal zůstal na třetím místě, Nocvý Bor klesl na pátou příčku.

Branky: 3. Lakatoš, 25. Devátý (vl.), 60. Kaňkovský (pen.), 65. Kaňkovský – 66. Stromecký

ž.k.: 2:4, diváků: 200, rozhodčí: Kloub Lukáš

Česká Lípa: Chadraba – Pařízek, Mikysa, Mígl, Karlík – Hodač, Valta – Duda, Lakatoš, Beran – Kaňkovský.

Nový Bor: Král –  Broschinský L., Devátý, Nosek (64. Holubec) – Kubeš, Havel (82. Ouzký), Krpata, Skočdopole, Stromecký – Šimůnek, Vacek.