Démoni začali skvěle, pak se však projevila kvalita soupeře

Démoni Česká Lípa přivítali v druhém čtvrtfinálovém zápase první futsalové ligy pražskou Spartu. Utkání se odehrálo před televizními kamerami a domácí věřili, že už se nebude opakovat vysoká prohra z prvního zápasu (2:8)

Po delší době se v dresu českolipských Démonů objevil Stanislav Bejda. A hned v 5. minutě vsítil první gól utkání. Radost však českolipským fanouškům netrvala dlouho, ještě v téže minutě sparťané srovnali. „Utkání jsme začali dobře, dostali se opět do řady šancí, ale bohužel pro nás jsme proměnili jen jednu,“ litoval domácí trenér Karel Kruliš. Netrvalo dlouho a Sparta se ujala vedení, do konce první půle pak ještě hosté přidali další dva góly.
Česká Lípa měla několik slibných šancí, jak v první půli, tak i ve druhém poločase, ale nebyla schopna ani jednu proměnit. „Ve druhém poločasu už dominovala Sparta, bylo to fyzicky těžké a trochu nám ke konci docházely síly,“ dodal Kruliš. Sparta vsítila v druhé části utkání ještě pět branek a splnila tak stoprocentně roli favorita. Přesto její trenér Beni Simitči nacházel ve hře svých svěřenců chybičky. „V prvním poločasu jsme darovali domácím šance, ti se dostávali do brejkových situací. Ale druhou půli jsme již měli ve své režii,“ podotkl rodák z Kosova. „Ve třetím zápase budu od týmu chtít, aby podal ještě lepší výkon a to především v obraně.“

Třetí duel se uskuteční v pátek 12. 4. od 20:00 hod. v libeňské Sparta Areně.

Futsalová liga, 2. čtvrtfinále play off:

Démoni Česká Lípa – Sparta Praha 1:9 (1:4)

Branky: 5. Bejda (Fichtner) – 5. Wilde (Angellott), 8. Drahovský (Vnuk), 12. Grbeša (Angellott), 15. Vnuk (Cupák), 21. Vnuk (Drahovský), 24. Grbeša (Novak), 27. Cupák (Drahovský), 29. Wilde (Novak), 40. Novak. Rozhodčí: Černý, Lafek – Nešněra. Diváků: 130. Stav série: 0:2).
Démoni: Kirov, Sochůrek – Švec, Hrubý, Fichtner, Havrda, Bejda, Zapletal, Rott, Havlásek, Semerád, Kubelka.
Sparta: Gerčák, Vahala – Seidler, Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Cupák D., Hora, Wilde, Angellott, Křivánek, Amráni, Hrdina.