Démoni vstupují do historie, do České Lípy dnes poprvé přiváží play-offNa první pohled je 9. duben obyčejný den, ne však pro hráče futsalových Démonů. Dnes večer totiž přivítají ve čtvrtfinálové sérii pražskou Spartu. Pro Českou Lípu je to premiéra hostit vyřazovací část nejvyšší futsalové soutěže. První utkání vyznělo jasně pro favorita, Sparta porazila Českou Lípu 8:2. Čtvrtfinále se hraje na tři vítězná utkání.


„V druhém zápase, který bude na naší domácí palubovce před televizními kamerami, budeme chtít navázat na náš dobrý výkon v Praze,“ uvedl kouč Démonů Karel Kruliš a pokračoval: „Jsme si vědomi síly soupeře, který se o víkendu určitě pilně připravoval. Pro Českou Lípu to bude svátek futsalu, poprvé v historii play off a ještě v TV. Co víc si přát? Věřím, že hala bude plná do posledního místečka a my budeme trápit Spartu tak, jak si to všichni přejeme. Užijeme si zápas se vším všudy.“


Pro Českou Lípu je to opravdu historický úspěch dostat se do play-off, takže pro letošní rok už má splněno. To však neznamená, že se nepokusí favorita překvapit. A kde jinde než na domácí palubovce. „Pokud budeme na úterní zápas už v lepší sestavě, tak věřím, že to opět odehrajeme se ctí. Sparta, když vede, tak zapomíná trochu na defenzivu, budeme se toho tedy snažit využít a dát co nejvíce branek,“ podotýká zkušený hráč Démonů Miroslav Semerád.

Sparta se netají tím, že by chtěla přerušit chrudimskou hegemonii 12 titulů v řadě! A nemusí to být bez šance, protože sparťanům se povedlo v sezoně jednou Chrudim porazit a poté prohráli jen o gól.

Nejdříve se však musí dostat přes Českou Lípu. „Myslím si, že jsme dneska neodehráli dobrý zápas. Nejspíš jsme začali s myšlenkou, že to bude jednoduché utkání. Nakonec jsme první zápas série vyhráli, což je to nejdůležitější. Každopádně od úterý musíme hrát lépe,“ nebyl po prvním zápase spokojen kapitán Sparty Kristijan Grbeša.

Dnešní utkání začíná ve 20:10 a jak už bylo zmíněno, přenáší ho Česká televize.