Démoni udělali důležitý krok k záchraně

Důležité utkání včera odehráli českolipští futsalisté. Démoni se totiž střetli s Vysokým Mýtem. Oba týmy se snaží dostat do play-off, zároveň ale i bojují o záchranu v nejvyšší soutěži.

Nejzbach Vysoké Mýto – FC Démoni Česká Lípa 2:4 (2:2)

Diváci v hledišti, ale i u televizních obrazovek (přenos vysílal ČT Sport), viděli první gól až v desáté minutě. Zasloužil se o něj Kubelka, který využil chybné rozehrávky domácích – 0:1.

Vedení si hosté udrželi tři minuty, poté je rozesmutnil Merkl – 1:1.

Ještě více smutno bylo Démonům, když Gerčák podruhé v tomto utkání překonal Kirova – 2:1.

Poté se začalo více žlutit. Rozhodčí během necelé minuty vytáhl tři „varovné kartičky“.

Do kabin šli s trochu lepší náladou hosté. Na začátku poslední minuty první půle se z desetimetrového kopu prosadil hostující Havrda – 2:2.

I ve druhé půli se čekalo dlouho na první gól. Tentokrát dokonce až 13. minut! A opět to byli hosté, kdo byl úspěšnější. Nová posila Slavík využil chyby domácích k tomu dostat Démony znovu do vedení.

Hosté měli i ve druhém poločase možnost zahrávat 10ti metový kop, ale tentokrát se Havrda netrefil.

Domácí se samozřejmě snažili o vyrovnání a sáhli tak ke hře bez brankáře. To se jim ale nakonec nevyplatilo, protože Zapletal trefil těsně před koncem utkání prázdnou bránu…

Vítězství posunulo Démony na sedmou příčku, Nejzbach zůstal devátý.

Branky: 13. Merkl (Jiráský), 16. J. Gerčák (Merkl) – 10. Kubelka, 20. Havrda, 33. Slavík, 40. Zapletal

Karty:   15. Kubát (VMY), 17. Merkl (VMY) – 17. Abrham (CLI), 17. Slavík (CLI), 22. Havrda (CLI), 32. Kubelka (CLI)

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Ehrenberger – Kubát, Novák, Jiráský, Merkl, Šabata, Vladyka, Židík, Lipavský, Špinar, Gerčák J.,Rališ

FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Rott, Kubelka, Fichtner, Havrda, Hanzlík, Zapletal, Bažant, Němec, Abrham, Slavík, Bartůněk, Bejda

Rozhodčí: Černý O.,Lafek, Vaněk

autor: Alex Neugebauer