Démoni potvrdili svou příslušnost k elite aneb co se u nás dělo vloni v březnu

Pojďme si zrekapitulovat loňský rok – březen.

Po čtyřleté pauze opět na českolipské radnici zavlála tibetská vlajka. Naše město se připojilo k mezinárodní akci Vlajka pro Tibet. Vloni to bylo přesně 60 let, co Čína potlačila tibetské povstání. Mimochodem, poprvé na českolipské radnici zavlála tibetská vlajka v roce 1996.

Zatímco v únoru trápila Českolipsko chřipková epidemie, v březnu zas dělalo v našem okrese (ale i jinde v republice) problémy počasí. Přesněji silný vítr, který lámal stromy, ale i pouliční lampy. Hasiči tak měli kolem 10. března hodně práce. Nejvíce poškodil vítr v České Lípě střechu internátu, kterou doslova sroloval a odhodil na blízké stromy. Hasiči museli evakuovat z budovy celkem 36 dětí, které následně převezli do náhradního ubytování v Zákupech.

Starosti i radosti zažíval v májovém měsíci fotbalový Arsenal. V jarní premiéře (tedy spíše podzimní dohrávce) se ohledně zápasu v Železném Brodě vystřídali v českolipské bráně tři gólmani. Už před utkáním se zranil Antonín Kadlec. Od první minuty tak chránil českolipskou svatyni Daniel Steklý. Ten se však v 15. minutě zranil, a tak přece jenom musel naskočit do zápasu Kadlec. Jenže i on se brzy poroučel ze hřiště a ještě v horším stavu. Po souboji ho odnášeli na nosítkách a poté mu dokonce museli přivolat záchrannou službu. Diagnóza? Zpřetrhané vazy… Mezi tři tyče tak musel zaskočit kanonýr Karel Kaňkovský, který dostal dva góly a Lípa prohrála celkově 2:4.
Náladu si hráči Arsenalu zlepšili o týden později, když v derby porazili Nový Bor 1:0.

Až v posledním kole si zajistili Démoni postup do play-off. Měli však snadnou úlohu, protože se představili na palubovce slabé Ostravy, kterou vyřídili 12:1.

Naopak sezonu už zakončili českolipští volejbalisté. Rozloučili se dvěma výhrami v Domažlicích. Celkově skončila Loko Česká Lípa druhá za Příbramí B.

autor: Alex Neugebauer