Démoni ještě nemají jisté play-off. V Ostravě musí aspoň remizovatPlzeňští futsalisté měli před zápasem s Démony o deset bodů více, takže byli favoritem. Přesto českolipští hráči věřili, že by mohli alespoň získat bod, který by je posunul do play-off.

Jenže už první poločas nezvládli. Sice se snažili hrát především na defenzívu, přesto brzy inkasovali dva góly. Do konce půle pak Plzeňští ještě jednu branku přidali.

Hned na začátku druhého poločasu inkasovali domácí čtvrtou branku a o vítězi tak bylo při síle Plzně rozhodnuto. Démonům se pak povedlo dát dvě branky, to však už bylo za stavu 0:6…

„Lípa byla nepříjemný soupeř, bránila zodpovědně na vlastní polovině a těžko jsme se tak dostávali do tempa. Ale i tak jsme po dvou slepených gólech měli zápas až do konce plně pod kontrolou. Rozhodl asi první gól, pokud bychom ho dostali my, bylo by to složitější. V druhé půli už se do hry dostali všichni hráči a zápas se jen dohrával,“ podotkl plzeňský trenér Michal Holý.

„Zápas jsme si prohospodařili, kdybychom v prvních pěti minutách dali gól, zápas mohl vypadat jinak, ale místo toho dostaneme dva velice laciné góly a v tu chvíli má soupeř vše pod kontrolou. Ve druhé půli, kdy Plzeň obměnila hráče, jsme ji zatlačili, ale už to stačilo jen na korigování výsledku. Plzeň vyhrála zaslouženě, a proto odjíždí z Lípy se všemi body,“ dodal českolipský kouč Karel Kruliš.

Démoni tak nyní musí pro jistotu v posledním kole v Ostravě alespoň remizovat, aby se na sto procent dostali do play-off.

Branky: 31. Hrubý, 37. Havrda (pen.) – 6. Křemen (Holý), 7. Rešetár (Křemen), 20. Buchta (Künstner), 21. Rešetár (Holý), 25. Rešetár (Holý), 28. Štrajt (Sláma)
Karty:  16. Švec (CLI) – 37. Křemen (PLZ)
 
FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Hrubý, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Semerád

SK Interobal Plzeň: Němec, Luhový – Rozboud, Rešetár(C), Buchta, Slavík, Sláma, Turek, Štrajt, Havel, Kovács, Holý, Křemen, Künster

Rozhodčí: Kresta, Novotný – Košťál

Diváci: 54