Démoni dosáhli historického úspěchu. Dostali se poprvé do play-off

V minulých třech sezonách skončili českolipští futsalisté v nejvyšší lize na jedenáctém, desátém a devátém místě. Letos se jim sice nepovedlo udržet posloupnost, ale to je určitě nemrzí. Naopak sedmé místo je historickým úspěchem klubu FC Démoni Česká Lípa!

O tom, že se Démoni zúčastní vyřazovací fáze, rozhodlo poslední utkání v Ostravě.
Začátek zápasu českolipským futsalistům příliš nevyšel, ve 4. minutě inkasovali gól. Naštěstí pro hosty to byl však v podání Ostravy jediný. Česká Lípa vyrovnala v 9. minutě a do konce poločasu přidala další tři branky.
Ostrava v druhé půli potvrdila, že je opravdu beznadějně nejhorším týmem v soutěži (jen dvě vítězství, ale osmnáct porážek). Vůbec neměla šanci se nadšeně hrajícím Démonům rovnat a inkasovala dalších osm branek.
V tu chvíli už se tak Démoni nemuseli ohlížet na výsledek zápasu Plzeň – Uherské Hradiště 6:3. I případná výhra týmu ze Slovácka by nic nezměnila na jednom z největších úspěchů českolipského kolektivního sportu. Ve čtvrtfinále se Démoni střetnou s pražskou Spartou.

VŠB Ostrava – Démoni Česká Lípa 1:12 (1:4)