Démoni budou v televizi. Přesto potřebují hlavně podporu v hledištiStředeční pozdní odpoledne většinou moc člověka neláká k návštěvě nějaké kulturní či sportovní akce a spíše „sbírá síly“ na víkend. Navíc ještě když je možné tuto událost shlédnout v televizi, není nad čím přemýšlet. Avšak českolipský futsalový klub FC Démoni by potřeboval co nejvíce fandů v hale, aby jeho hochy hnali za vítězstvím, které by je přiblížilo k postupu do play-off.

V současné chvíli jsou Démoni v první lize (nejvyšší soutěž) na 8. místě s dvoubodovým náskokem na Uherské Hradiště a tři body od Liberce. Před sebou má Helas Brno, na které ztrácí dva bodíky. Tyto čtyři týmy si to v posledních třech kolech rozdají o dvě místa pro vyřazovací část.

Českou Lípu zítra nečeká zrovna snadný soupeř, protože Slavia je na čtvrtém místě. Na druhou stranu má takový odstup od třetího, ale i pátého místa, že už se ze své pozice nemůže hnout. A v tu chvíli se pro slávistického trenéra nabízí vyzkoušet mladé hráče.

Avšak Démoni se na tuto variantu nesmějí příliš spoléhat a hlavně si musí vzít ponaučení z posledního zápasu s pražskou Spartou, která je přejela 11:0! „Polehčující“ okolností je ta skutečnost, že tento pražský tým letos hraje skvěle a je na třetím místě s nepatrným odstupem za druhými Teplicemi (ztrácí tři body) a relativně i za první Chrudimí (4).

„Zápas se Slavii musíme hrát zodpovědně a bez zbytečných chyb. Víme, že je Slavie favoritem utkání, ale pokud chceme skončit do 8. místa, musíme doma bodovat. Bude to těžké, ale věřím, že se oklepeme po posledním zápase a ve středu budeme připraveni Slavii potrápit a nechat nějaké body doma v České Lípě,“ uvedl trenér Démonů Karel Kruliš.

Výkop utkání je v 17:10. Hraje se tradičně ve Sportovní hale.