Českolipští volejbalisté nepodali ideální výkon, na výhry to však stačiloPři pohledu na tabulku druhé ligy by se dalo očekávat, že Lokomotiva Česká Lípa, která je druhá, jasně přejede osmý Prosek. Jenže nakonec to tak jednoduché nebylo. Pražský tým se totiž posílil o několik bývalých prvoligových a dokonce extraligových hráčů.

Prosek – Lokomotiva Česká Lípa 1:3 (-18,-20,28,-18) a 2:3 (20,-19,20,22,-13)

První utkání sice Lokomotiva vyhrála 3:1, ale vůbec jednoduché to pro ní nebylo, protože její hráči dělali dost nepřestností. Přesto nakonec zápas ubojovali.

Druhý zápas byl ještě napínavější. A znovu jakoby českolipským hráčům chyběla větší koncentrace. „Opět jsme nepředvedli soustředěný výkon. Musíme se naučit „slabšího“ soupeře porazit výraznějším rozdílem a sport si více užít. Chvílema to vypadalo, že nás to vůbec nebaví a já vím, že tak to určitě není. Bohužel jsme si s takovýmto zápasem neuměli poradit,“ podotkl trenér Jan Javůrek.

Body jsou však doma a Lokomotiva si tím jen upevnila druhou příčku. Nyní jí čekají poslední domácí zápasy, kdy 16. března přivítá (v 11 a poté v 15 hodin) poslední tým z Jirkova. V ten samý den a na stejném místě (malá sporotvní hala) se představí i českolipští junioři (9 a 13 hodin). „Doufáme, že se rozloučíme s domácím prostředí čtyřmi výhrami,“ dodal Javůrek.