Českolipští futsalisté bojovali, na favorita však nestačiliDémoni se ve včerejším utkání střetli doma s pražskou Slavií. Tento zápas byl okořeněn tím, že ho v přímém přenose vysílala Česká televize.

Česká Lípa vstoupila do zápasu dobře, v 7. minutě se ujala vedení. Jenže hostům se poté během dvou minut povedlo vstřelit tři góly. Další dvě branky přidali kolem 25. minuty a i když domácí následně vstřelili gól začali tušit, že to dnes na body nevypadá. Démonům se pak ještě povedlo potěšit přítomné fanoušky alespoň dvěma brankami.

„Zápas se Slavii jsme rozehráli velice dobře, ale pak jsme si opět vybrali naši dvouminutovku, a bylo opět po nás. Po přestávce jsme dostali opět laciné góly a soupeř odskočil na rozdíl čtyř branek, ale i přesto jsme se s tímto výsledkem snažili něco udělat, bylo to vabank. Vyrovnat se nám nepodařilo, a proto jsme bez bodů. Podali jsme si myslím slušný výkon se spoustou šanci, ale koncovka nás zradila,“ podotkl po utkání trenér Démonů Karel Kruliš.


Démoni se do konce základní části ještě představí v Teplicích, poté doma s Plzní a nakonec v Ostravě. Futsalisté Ostravy jsou poslední, takže zde by se Démonům mělo povést získat všechny body. Zato druhé Teplice budou pravděpodobně nad síly našeho mužstva. Avšak pátá Plzeň a ještě k tomu v domácím prostředí by mohla být hratelná.

Boj o play-off tak pro Démony dále pokračuje.


Démoni Česká Lípa – Slavia Praha 4:7 (1:3)Branky:
7. Zapletal (Semerád), 28. Havrda (Rott), 37. Zapletal, 40. Rott (Hrubý) – 13. Krasnič (Radanovič), 13. Radovanovič (Pršič), 14. Leovski, 25. Jošt (Směřička), 26. Pršič (Leovski), 40. Pršič (Záruba), 40. Záruba.

Démoni: Kirov – Rott, Hrubý, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Havlásek, Zapletal, Semerád.

Slavia: Karpiak, Žežulka – Klíma, Pytlíček, Směřička, Jošt, Sita, Pršič, Leovski, Radanovič, Krasnič, Homola, Záruba, Hájek.