Českolipský dorost nadále čeká na probuzení ze zimního spánku…Starší dorost Arsenalu vstoupil do jarních odvet výsledkově velmi špatně. Z pěti zápasů nemá ani bod. Je sice pravda, že všech pět soupeřů se v současnosti nachází v první polovině divizní soutěže, přesto vstřelit jen dva góly je zklamáním. Naposledy se českolipským mladíkům nepovedlo dát ve venkovním utkání gól týmu z Mostu.

MFK Most – FK Arsenal ČL 4:0 (0:0)

Tento výsledek je naprosto zasloužený, protože hráči Arsenalu v podstatě vůbec neohrozili soupeřova brankáře. Navíc dělali hrubé individuální chyby, které vedly k inkasovaným gólům. „Do toho ještě vyloučení a zápas jsme dohrávali v deseti hráčích. K dlouhodobým marodům přibyl ještě Dlouhý, France a Bukáček obdržel červenou kartu. Takto oslabený tým bude mít v dalším domácím utkání s Louny problém sestavit 11 hráčů,“ podotkl trenér Arsenalu Hynek Vrabec.

Přitom zápas s Louny bude velmi důležitý. Tento tým je v tabulce až za Arsenalem, takže by si na něm mohli českolipští fotbalisté zvýšit sebevědomí.

Sestava České Lípy U19: Bláha – France, Kučera, Opelt, Sancho – Černý, Fuljer, Kapitán, Benc – Nešpor, Pavlovec (Gregor, Hudeček, Bukáček). Trenéři: Hynek Vrabec, Dušan Ješeta.

Ani u mladšího dorostu to není velká sláva, avšak narozdíl od svých starších kolegů nedostává českolipská sedmnáctka spoustu branek. Čtyřgólový nášup od Mostu je spíše výjimkou.


MFK Most – FK Arsenal ČL 4:1(2:1)

Protože jak U19 tak U17 mají stejné soupeře (kvůli menší finanční náročnosti při dojíždění k venkovním zápasům), i mladší dorost se o víkendu střetne s celkem z Loun. A i zde platí, že tento západoseveročeský klub je v tabulce až za Arsenalem. Budou se tak oba českolipské týmy konečně radovat z vítězství?

Sestava České Lípy U17: Svoboda – Kendík, Šimanovský, Verner, Kucr – Proch, Havlík, Volek, Černý, Gregor – Konečný (Machač, Češka, Komárek, Kohout). Trenéři: Lukáš Volek, Jaroslav Ruč

Branka: Havlík