Českolipské florbalistky se pokusí zaskočit favoritkyDnes vstupují prvoligové českolipské florbalistky do play-off. První zápas odehrají v Praze, jejich soupeřem jsou totiž Královské Vinohrady.

Popravdě, bylo by to velké překvapení, kdyby se hráčkám České Lípy povedlo Pražanky vyřadit. Florbalistky Královských Vinohrad totiž v sezoně jen dvakrát prohrály a v soutěži jasně dominovaly. To českolipské hráčky se dostaly do play-off na poslední chvíli díky výhře 8:4 nad Soběslaví. „Vinohrady jsou největším favoritem na postup do extraligy. Nemám rád řeči, že si to jdeme užít a nemáme co ztratit. Budeme bojovat, sbírat zkušenosti a do každé třetiny dáme určitě všechno. Určitě to nejedeme jen tak odehrát,“ podotkl trenér FBC Česká Lípa Jiří Stožický.

Českolipský kádr je složený jak ze zkušených hráček, tak juniorek a dorostenek. „Budoucnost vidím velice pozitivně. Žákyní i dorostenek máme opravdu hodně. Viděl jsem i několik jejich zápasů a mezi holkami jsou některé velké talenty. Od roku 2003 a mladších budou dobré časy. Vidět nadané hráčky jako Terka Seifertová nebo Katka Hadravová je skvělé, obě mohou být budoucí reprezentantky. V ženách tu máme také Lenku Ševčíkovou, která brzy může být top hráčkou. Asi největší talent, co jsem viděl za posledních deset let, je ale Péťa Pavlíková. Ta se svou povahou, pracovitostí a umem je hráčka, která roste i pro zajímavou zahraniční ligu,“ dodává Stožický pro klubový web.

Odvetu sehrají družstva zítra v 16. hodin v novoborské sportovní hale.