Českolipské FBC si doma poradilo s Libercem

Českolipským florbalistům začíná superligová sezona až v září, avšak už včera odehráli svůj první soutěžní zápas. Ve své sportovní hale přivítali v rámci českého poháru Liberec.

Česká Lípa odehrála před tímto zápasem v minulých týdnech několik přípravných utkání. Dvakrát porazila Chomutov (druhý duel poměrem 13:12!), nováčka Superligy Black Angels po nájezdech 7:6 a švýcarský Luzern 4:3. Jedinou porážku si připsala s Karlovými Vary 6:7.

Dobrou formu si českolipští florbalisté ponechali i proti Liberci, který porazili 6:3 po třetinách 1:1, 3:1 a 2:1.

Vedení se ujali hosté ve 12. minutě, když Kološ proměnil trestné střílení. Domácí ale brzy odpověděli, v 15. minutě se po asistenci Slaného trefil Hřebřina.

Další branky padaly ve druhé třetině. Jako první se ve 23. minutě radovali Českolipští díky samostatné akci Matějíčka. Na 3:1 zvyšoval na začátku 25. minuty po přihrávce Krajcigra Slaný. Hosté ale kontrovali za necelých padesát vteřin Baudischem. Po tomto rychlém brankostroji si museli diváci počkat na další gól až do 39. minuty a k jejich radosti byl autorem branky Hřebřina.

Lípa tak vstupovala do posledního dějství s nadějným náskokem. Ten si ještě zvýšila ve 49. minutě zásluhou nejlepšího střelce tohoto utkání Hřebřiny. Když v 52. minutě vstřelil Ekl branku na 5:2, bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto. Hostům se pak povedlo už jen snížit na konečných 6:3.

FBC Česká Lípa – FBC Liberec 6:3
Branky:
15. Jan Hřebřina, 23. Radek Matějíček, 25. Štěpán Slaný, 39. Jan Hřebřina, 50. Jan Hřebřina, 53. Jaromír Ekl – 12. Petr Kološ, 25. Jan Baudisch, 56. Jakub Kopecký; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 170.

„První třetina byla hlavně o našich chybách, ve druhé a třetí části jsme se pak herně zvedli a díky tomu dokázali soupeře porazit. Položily nás zbytečná vyloučení, důležité ale je, že jsme se z našich chyb dokázali poučit,“ řekla po zápase trenérka domácích Lenka Bartošová.