Českolipská fotbalová mládež se na jaře trápíTři zápasy, skóre 1:22, žádný bod. Tak toto je bilance staršího dorostu Arsenalu Česká Lípa v jarních odvetách.

V posledním utkání zajížděla českolipská U19 do Jablonce, kde se střetla s místním béčkem. První poločas ještě dopadl dobře, Arsenal držel čisté konto, druhá půle však byla z jeho strany mizerná. Vše se odvíjelo od neplnění taktických pokynů, navíc přicházely individuální chyby, nelze opomenout ani vyšší herní kvalitu na straně domácích fotbalistů.

FK Jablonec – FK Arsenal ČL 6:0 (0:0)

Sestava České Lípy: Steklý – Proch, Kučera, Opelt, Sancho – Pavlovec, Skočdopole, Kapitán, Benc – Dlouhý Nešpor (Bláha, Fuljer, Hudeček, France, Konečný, Bukáček). Trenéři: Hynek Vrabec, Dušan Ješeta.


Ani mladší dorost si nepřivezl z Jablonce ani bod. Přesto jeho výsledky nejsou tak tristní jako u jejich starších kolegů (1:2, 0:1 na penalty a 0:2). Jablonecká U17 měla v prvním poločase jasnou převahu, kterou ale zužitkovala jen jednou proměněnou penaltou.
„Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit více bojovně a s rychlejším dostupováním hráčů. Bohužel hned v 50. minutě po dvojité chybě ve středu hřiště a následném průniku domácího hráče přes Hudce šli Jablonečtí do dvougólového vedení,“ říká trenér České Lípy Lukáš Volek a pokračuje: „Až po druhé inkasované brance jsme se začali domácím v jistých aspektech hry vyrovnávat. Když jsme zahodili 100% šanci po úniku Bodiho, který předkládal míč před poloprázdnou branku Prochovi, jenž však nedokázal snížit, bylo o konečném výsledku s kvalitně pracujícím soupeřem více méně rozhodnuto.“

FK Jablonec – FK Arsenal ČL 2:0 (1:0)

Sestava České Lípy: Machač – Kucr, Verner, Šimanovský, Hudec – Havlík, Volek – Gregor, Černý, Bodi – Konečný (Svoboda, Proch, Češka, Komárek). Trenéři: Lukáš Volek, Jaroslav Ruč