Arsenal ztratil vyhraný zápas. Českolipští florbalisté a futsalisté zářili

Zatímco českolipští futsalisté a florbalisté prožili o víkendu šťastné večery, fotbalistům Arsenalu se snad ani nechtělo vracet z Karlovarska domů…

Florbal – Superliga

Českolipským florbalistům patří po pěti kolech naší nejvyšší soutěže prozatimní skvělé páté místo. Jejich sobotní duel s Ostravou byl dlouho vyrovnaný, v posledním dějství však domácí předvedli střelecký uragán a poslali Ostravu domů s potupnou velmi „hořkou dvanáctkou“.

Hezký zápas, ve kterém šlo hodně o proměňování šancí a proměnil se v solidní přestřelku. Využili jsme toho, že na Ostravu hrát umíme a dá se říct, že nám pomohla tři oslabení, přičemž ve dvou z nich jsme dokázali vstřelit branku a vytvořit si tak dobrý základ do koncovky, kdy jsme se drželi do posledních sil a naše snažení se vyplatilo,“ uvedla českolipská trenérka Lenka Bartošová.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Ostrava 12:7 (4:1, 1:3, 7:3)
Branky: 5. Kadlec, 13., 50. a 53. Ekl, 17., 42. a 60. Krajcigr, 20. Jirsa, 25. a 47. Spilka, 42. Novotný, 46. Matějíček – 7. a 25. Klimek, 30. Dohnal, 31. Klimscha, 46. Stejskal, 50. Sládek, 54. Zapletal.
Rozhodčí: Vlček, Žofka. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 3:0. Diváci: 258. Střely na branku: 24:37.

Futsal – První liga

I českolipští futsalisté si zatím vedou v nejvyšší soutěži velmi solidně a též jsou zatím na pátém místě. Proti Hodonínu byli favoritem, což do puntíku splnili. „My jsme si v prvním poločase vytvořili hodně šancí, ale tolik jsme je neproměňovali, ve druhé půli už se to ale zlepšilo. O poločase jsme si řekli, že to trochu zrychlíme a to kluci splnili. Výsledek odpovídá za vše,“ uvedl trenér Démonů Karel Kruliš

FC Démoni Česká Lípa – FC Tango Hodonín 11:3 (4:1)

Branky: 1. Varmuža (vla.), 2. Zapletal (Abrham), 10. Havrda (Fichtner), 13. Havrda (Fichtner), 21. Havrda, 23. Kubelka (Kirov), 26. Zapletal (Němec), 33. Hodonský (vla.), 35. Fichtner (Rott), 36. Švec (Zapletal), 39. Kubelka (Zapletal) – 11. Jakubíček (Horváth), 36. Buc (Jakubíček), 37. Hromek (Hodonský)

Karty:   29. Němec (CLI)

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Bartůněk) – Kubelka, Fichtner, Havrda, Rott – Mikyska, Zapletal, Abrham, Němec – Bažant, Švec, Hanzlík.

Fotbal – divize B

V tuhle chvíli mohli být českolipští fotbalisté na 10. místě, mít na kontě 11 bodů a těšit se na domácí utkání s Meteorem Praha. Jenže po zpackaném závěru utkání v Ostrově je můžeme najít na 13. příčce s osmi body a s vědomím, že musí Meteor porazit, jinak mohou třeba i klesnout na předposlední místo…

Přitom utkání na Karlovarsku začal Arsenal parádně, už v 15. minutě vedl 2:0. „Do zapasu jsme vstoupili dobře, hráli jsme tak, jak jsme si řekli, po zemi, v pohybu. Musím říct, ze s troškou štesti v zakončení, které se k nám přiklonilo. Ale nutno dodat, že jsme v poločase zaslouženě vedli 3:0,“ začíná s popisem utkání českolipský obránce Pavel Malý. „Do druhého poločasu jsme vstoupili taktéž dobře, byli jsme v pohybu, hráli jsme kombinačně, nicméně soupeř snížil na 3:1 a v ten moment se naše hra rozpadla. Těžko říct, jestli to bylo nezkušeností nebo nervozitou o výsledek, ale začali jsme zbytečně nakopávat balony. Nahoře jsme nic neudrželi a vzadu byli všude pozdě.“
Ostrov pak byl díky zmiňované nervozitě schopen utkání zvrátit. „Vstřelil nám tři slepené branky během sedmi minut. Z naši strany je to nepochopitelné ztratit skoro vyhraný zápas během sedmi minut. Bohužel jsme se tím připravili o tři body. A když si to sečteme, například ztrátu bodu doma s Chomutovem, nebo doma se Souší, tak naše postavení v tabulce mohlo být někde jinde. Nicméně není, takže musíme jít zápas od zápasu a sbírat body, kde se dá,“ dodává Malý.

FK Ostrov – Arsenal Česká Lípa 4:3 (0:3) 62. Jankovský Lukáš, 86. Vondráček Zbyněk, 87. Migl Lukáš (vl.), 91. Psohlavec Martin – 13. Kaňkovský Karel, 15. Vébr Matěj, 36. Vodrážka Tomáš.

Sestava České Lípy: Plechatý – Bína, Malý, Vodrážka, Provazník – Žižka (54. Vepřovský), Mígl, Valta, Lakatoš – Vébr (78. Duda), Kaňkovský (70. Soukup).

Fotbal – Krajský přebor

Doksy nadále potvrzují svou suverenitu a proti Novému Boru si připsaly osmou výhru v sezoně! Skalice s Novým Borem uzavírají první půlku tabulky. Stráž je devátá.

Doksy – Nový Bor 1:0 (1:0) 32. Kouba Jakub

Skalice – Višňová 0:1 (0:0)  62. Mazánek Milan

Chrastava – Stráž p. Ralskem 4:1 (2:1) 13. Jaček Tomáš, 37. Jaček Tomáš, 61. Beneš Jakub, 89. Štajner Jiří – 33. Olbrich Patrik

Fotbal – I.A třída
Mimoň – Krásná Studánka 3:2 (0:1) 50. Hřeben Jiří, 71. Feher Tomáš, 83. Feher Tomáš (pen.) – 33. Eimann Petr, 51. Kseňák Marián

Fotbal – I.B třída

Kamenice s Cvikovem si rozdělily body, což zároveň znamená, že si oba týmy nadále udržují neporazitelnost. Ale protože Cvikov má více výher, je první, Kamenice je na čtvrté příčce.

Kamenice – Cvikov 3:3 (1:0) 15. Serdel Václav, 48. Sedláček Maxim, 78. Vašíček Michal – 38. Kýček Daniel, 68. Jirák Jiří (pen.), 76. Fanta Jiří

Loko Č. Lípa – SK Žibřidice 3:2 (1:1) 3. Horáček Miroslav, 47. Horáček Miroslav, 89. Stopa Dominik – 22. Tvrzník Marek, 60. Abrahám Radek (pen.) Dubá – Doksy B 0:1 (0:0) 73. Brodský Ondřej Žandov – Vratislavice nad Nisou