Arsenal vstoupil do sezony porážkou

Fotbalisté Arsenalu skončili v loňské sezoně v Krajském přeboru „až“ na druhém místě, ale protože vítězné Doksy neměly o postup do divize zájem, zastoupila je právě Česká Lípa.

Letní příprava rychle utekla a v sobotu vstoupil Arsenal do nové sezony. Na svém hřišti přivítal pražskou Aritmu.

Arsenal Česká Lípa – SK Aritma Praha 0:2 (0:2)

Českolipští fotbalisté se v nové soutěži pořádně nerozkoukali a už prohrávali 0:1. V 7. minutě totiž došlo v domácí defenzívě k nedorozumění, čehož využil hostující Rys, který prošel až do vápna a střelou k tyči otevřel skóre. Chybu hostí mohl využít Žižka, který zachytil brankářovu rozehrávku, ale brejk do gólového zakončení nedovedl. To samé platilo posléze pro Dudu.
Tyhle neproměněné šance domácí hodně mrzely, protože ve 22. minutě inkasovali druhou branku. A opět se tak stalo po chybě, kterou využil Štohanzl střelou k tyči  – 0:2.
Ve druhé půli se hosté příliš do ofenzívy nevydávali, takže domácí měli problém se do jejich pokutového území dostat. Za zmínku snad stojí jen Kaňkovského hlavička v 60. minutě.
Veškerou snahu Arsenalu pak v 72. minutě utnul Mígl, který se nechal vyloučit.

„První utkání jsme nezvládli, protože jsme v prvním poločase do dvacáté minuty udělali dvě chyby. Soupeř nás potrestal a potom měl již utkání pod kontrolou. My jsme nepředvedli výkon z pohárového utkání, kdy jsme bojovali srdcem a nasazením. Mrzí mě nedisciplinovanost Mígla, který se nechal zbytečně vyloučit,“ řekl po utkání trenér českolipského týmu Dušan Ješeta.

„Jsem spokojený ze ziskem tří bodů, vyhráli jsme zaslouženě. Naše hra vypadala celkem dobře. Do šancí jsme se dostávali, jak po stranách, tak i středem. Je to začátek a my jsme o soupeři nic nevěděli, ale zvládli jsme to,“ podotkl kouč Aritmy Tomáš Kubr.

Branky: 7. Rys, 22. Štohanzl; rozhodčí Novotný, ŽK 4:2, ČK 1:0, počet diváků 250

Sestava domácích: Kadlec – Karlík, Malý, Valta, Provazník – Žižka (79. Mikysa), Mígl (72. ČK), Lakatoš (83. Hrdlička), Duda – Hodač, Kaňkovský.