Arsenal splnil povinnost, avšak hodně se nadřelČeskolipští fotbalisté se naposledy v této sezoně představili doma svým fanouškům. A byla to úspěšná derniéra.

FK Arsenal ČL – TJ Tatran Bílý Kostel n/N 2:1 (2:0)

Arsenal byl v tomto zápase favoritem, výhra se však nerodila příliš lehce. Domácí sice měli na začátku několik vyložených šancí (Lakatoš, Kaňkovský a Hodač), avšak v koncovce si nepočínali přesně. Až příšla 17. minuta, kdy se Ladra z dvaceti metrů trefil na jedničku.
To českolipské fotbalisty natolik povzbudilo, že za tři minuty přidali druhou branku. Hodač zahrával rohový kop, na který se nejvýše vyskočil Kaňkovský a hlavou přesně zamířil do branky.
V tu chvíli domácí fanoušci netušili, že už další branky v síti hostí neuvidí.

Hosté mohli brzy snížit, ale Ďuriš trefil jen břevno. Gól se hráčům Bílýho Kostela povedlo dát hned na začátku druhé půle. Lakatoš ztratil míč, kterého se zmocnil Jirsa a následně zavěsil.

Druhý poločas mnoho šancí nepřinesl. Jen domácí Valta se předvedl střelou z vápna, s kterou si ale hostující gólman poradil.

Hosté ještě měli na konci zápasu dvě nadějné příležitosti, ale i díky brankáři Chadrabovi domácí tým výhru uhájil.

„ Dnes to bylo povinné vítězství, které jsme si ale zajistili. V úvodu prvního poločasu jsme měli hru zcela ve své moci, nedali jsme další tři stoprocentní branky. Nakonec jsme se naštěstí dvakrát trefili. Do druhé půle jsme si řekli, že budeme hrát po křídlech, jenže skutečnost byla jiná, zase jsme hráli středem. Pak jsme udělali chybu a soupeř snížil na 2:1. Soupeře tento gól nahodil a my jsme to museli jen dobojovat. Ono je to těžké, když musíme každý zápas vyhrát,“ podotkl českolipský kouč Pavel Horáček.

„V první půli to bylo z naší strany špatné, dostali jsme dva rychlé góly. Ve druhém poločase jsme hru srovnali a dali jsme kontaktní branku, tím jsme se dostali do hry. Vytvořili jsme si i šance, bohužel jsme je neproměnili,“ dodal trenér hostí Roman Janáček.

Česká Lípa se v příštím kole představí na hřišti Rovenska. Arsenal ještě může skončit v Krajském přeboru druhý, avšak též i na pátém místě…

Branky: 17. Ladra, 20. Kaňkovský – 48. Jirsa, rozhodčí Urbánek, ŽK 2:0, počet diváků 80.

Česká Lípa: Chadraba – Hrdlička, Mígl, Vodrážka, Pařízek – Lakatoš, Ladra ( 65. Beran), Valta, Duda – Hodač, Kaňkovský.
Bílý Kostel: Ulrich – Strnad, Janáček L., Chomout, Vacek Jan, Vejvoda, Ďuriš Daniel, Jirsa (82. Vacek Jaroslav), Janeček (76. Resl), Studnička, Ďuriš Dominik (68. Beňo)