Arsenal se nadřel, nakonec ale postupuje v poháru dálMistrovské utkání čeká fotbalisty Arsenalu Česká Lípa až tento víkend, přesto už mají za sebou na jaře jedno mistrovské utkání. V sobotu se střetli na umělém travnatém povrchu v Nové Pace s SK Jívan Bělá v rámci Poháru Libereckého krajského fotbalového svazu.


SK Jívan Bělá – FK Arsenal ČL 0:2 (0:0)

Arsenal hraje Krajský přebor, zatímco Bělá „jen“ I.B třídu, takže favorit byl předem dán. Domácí tomu stanovili i taktiku. Zabetonovali pokutové území a pokoušeli se o brejky. Jeden jim málem vyšel, naštěstí českolipský Mígl stačit bělskému protiútoku včas zabránit.
V tu chvíli ale už nebyl na hřišti českolipský gólman Kadlec, který se zranil a musel ho vystřídat Chadraba.
Do konce půle ještě hosté předvedli dvě zajímavé akce, ale Čvančara a poté i Karlík se v koncovce neprosadili.
Na začátku druhé půle měl velkou šanci domácí hráč, ale Chadraba mu ve střele včas zabránil. Na druhé straně se jen tak tak netrefil Kaňkovský, rána mířila těsně nad břevno. Spoluhráči hodně hledali v pokutovém území právě Kaňkovského, tomu se však i přes šance v tomto utkání gól vstřelit nepodařilo. Zastoupili ho však jiní. V 74. minutě otevřel skóre Duda a za osm minut dal pojišťující branku Lakatoš.


Česká Lípa tak postupuje do dalšího kola Libereckého poháru.

„Dnes jsme přijeli nečekaně oslabení, chyběli nemocní Valta a Švehla. Museli jsme trochu improvizovat v sestavě, to nás ale neomlouvá. My jsme byli v  tomto utkání favority. Z naší strany byl první poločas bez odhodlání vyhrát toto utkání. Protože se soupeř zodpovědně bránil, chodili jsme do zajištěné obrany, což nám dělalo problémy. Přesto jsme cíl splnili,“ řekl českolipský trenér Pavel Horáček.

O víkendu sehraje Arsenal v Železném Brodu dohrávku v rámci Krajské přeboru.

Branky: 74´Duda,82´ Lakatoš, rozhodčí Pánek Michal, ŽK 0:1, počet diváků 20

Sestava České Lípy: Kadlec (21´Chadraba) – Hrdlička, Mígl, Vodrážka, Pařízek – Karlík (65´Duda), Ladra, Lakatoš, Čvančara – Hodač, Kaňkovský