Arsenal prohrál v Železném Brodě, navíc mu brankáře odvezla sanitka

V neděli vstoupili českolipští fotbalisté do jarní sezony. I když popravdě dohrávali odložený podzimní zápas…

Utkání krajského fotbalového přeboru Železný Brod – Česká Lípa bylo 3. listopadu v 62. minutě přerušeno poté, co zkolaboval hlavní rozhodčí Zdeněk Nádeník. V první chvíli se ho snažili oživit samotní hráči a funkcionáři. Poté si ho převzali policisté s defibrilátorem, kterým se ho na chvíli podařilo oživit. Poté ho do liberecké nemocnice transportoval vrtulník. Náslená operace však nebyla úspěšná, Nádeník za několik hodin v nemocnici zemřel.

Zápas byl samozřejmě nedohrán.

Za náhradní termín byla zvolená neděle 17. března. Utkání se odehrálo na umělém povrchu.

Železnému Brodu se povedlo do jedenácté minuty vsítit dva góly. V tu chvíli to s Arsenalem vypadalo bledě. Navíc se mu v 15. minutě zranil brankář Steklý a musel ho nahradit Kadlec. Jenže i ten se zranil, ale tak nešťastně, že pro ně musela přijet sanitka a utkání se přerušilo na přibližně 45 minut…Do branky tak musel nastoupit (překvapivě) nejlepší střelec Arsenalu Kaňkovský.

České Lípě se povedlo snížit ve 24. minutě zásluhou Mígla. jenže domácí se do konce první půle znovu dostali do dvoubrankového vedení.

V 50. minutě to už bylo 4:1. Arsenal pak už jen jedenáct minut před koncem snížil díky Lakatošovi.

„Tato umělka nemá dle mého základní nejnižší parametry a přesto jim LKFS v pátek vystavil licenci k hraní mistrovských utkání krajského přeboru. Je to ostuda vedení LKFS,“ podotkl předseda českolipského klubu Jan Chadraba ke stavu umělého trávníku v Železném Brodě.

Branky: 4. a 37.Hloušek, 11. Picek, 50. Aubrecht – 24. Mígl, 79. Lakatoš; rozhodčí Blaschke; ŽK 2:1; počet diváků 80.

Sestava českolipského mužstva: Steklý (15. Kadlec, 17. Dlouhý) – Hrdlička (75. Karlík), Mígl, Mikysa, Pařízek – Lakatoš, Ladra (90´Pavlovec), Hodač, Valta – Duda, Kaňkovský