Arsenal i v deseti lidech dokázal zvrátit utkání ve svůj prospěch

Vstup do jarních odvet nebyl pro Českou Lípu úplně ideální, v polovině března prohrála podzimní dohrávku v Železném Brodě. Avšak v následujících čtyřech zápasech už hráči Arsenalu neokusili pocit porážky a drží se na třetí pozici Krajského přeboru.

Poslední utkání odehrála Česká Lípa na umělé trávě ve Frýdlantě.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, oba týmy hrály opatrně. Přesto se nakonec v 18. minutě domácí ujali vedení, když Barac přesně přihrál Coufalovi – 1:0.

Hosté mohli do poločasu srovnat, jenže domácí gólman předvedl dva skvělé zákroky. Nejdříve si poradil s pěknou Lakatošovou střelou, která mířila pod břevno a poté zlikvidoval nebezpečný trestný kop kanonýra Kaňkovského.

V 56. minutě ale už brankář Zajíček kapituloval, po centru Pařízka skóroval Mígl – 1:1. Otočit skóre mohl hned za tři minuty ten samý hráč, jenže jeho hlavička šla těsně vedle.

S výhrou pro hosty to vypadalo v 67. minutě bledě, protože jim byl vyloučen Vodrážka. Ale Českou Lípu to nijak nepoložilo a nakonec v 81. minutě střídající Čvančara po Hodačově přihrávce zařídil pro Arsenal tři body.

„Dnes se mi líbil z naší strany druhý poločas, tak bychom měli hrát. V prvním poločase jsme měli mírnou převahu, ale nebyli jsme v soubojích důrazní, nebyla tam šťáva a měli jsme takové polo šance. Soupeř nám dal po naší hrubé individuální chybě gól, stane se. Tento gól nás trochu umrtvil, ale ke konci první půle jsme zvýšili aktivitu. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb a agresivitu a dali jsme dva góly. Takto si představuji boj o špici tabulky,“ uvedl českolipský kouč Pavel Horáček.

Branky: 17. Coufal – 56. Mígl, 81. Čvančara; rozhodčí Linhart, ŽK 4:5, ČK 0:1 (67. Vodrážka), počet diváků 60.

Česká Lípa: Chadraba – Mikysa, Mígl, Vodrážka, Pařízek – Ladra (75. Čvančara), Valta –Lakatoš (88. Hrdlička), Hodač, Duda – Kaňkovský
Frýdlant: Zajíček – Kašík, Horáček, Šindelář, Borkovec, Coufal, Liška, Capulič (82. Tauš), Štrbák, Barac, Stýbal