Aneta Slaná: Věřím tomu, že se jednou budeme prát o přední místaCo se týká českolipského florbalu, tak se díky účasti mužů v Superlize pozornost upírá především na ně. Bylo by však škoda se nepodívat, jak se dařilo v této (předčasně ukončené) sezoně i jiných týmům, např. ženám. O rozhovor jsme požádali jednu z nejzkušenějších hráček Anetu Slanou.

Skončili jste na posledním místě. Co to znamená? Sestupujete nebo kvůli nenadálé situaci ohledně předčasně ukončené sezoně nikdo nesestupuje?

V předpisu soutěže sestoupení nehrozilo, skončila tak pro nás sezóna řádně, i když až na posledním místě.

Pojďme k herní stránce. Je zisk čtyř bodů velké zklamání či jste tušili, že to letos opravdu nebude lehké?

Zklamání to samozřejmě je, ale spíš se neslo celou sezónou, než po jednotlivých prohraných zápasech. Mohly jsme bodů uhrát více. Do každého zápasu jsme šly odhodlaně, některé jsme měly vyhrát. Ovšem zase nemohu říct, že jsme celkově od sezóny čekaly víc. Že se budeme řadit k týmům na posledních příčkách, se dalo očekávat. Myslím si, a troufám si mluvit za celý tým, že jsme sezónu odbojovaly se vztyčenou hlavou, avšak v úzkém kádru. Jeho složení bylo zřejmé již na počátku sezóny a věděly jsme, že je nás málo. Nehledě na nedostatek gólmanek, které by se účastnily i tréninků. K tomu jsme neměly ani stabilně trenéra, i když Petr Procházka se snažil vypomoct, seč mu síly stačily.

Když se dívám na vaše soupisky k jednotlivým zápasům, máte v týmu velký věkový rozptyl. Jak se daří zabudovávat nové hráčky?

S tím určitě není problém. Ono spíš už to je obráceně, že my starší se zabudováváme k mladším, je jich přesila. Celkově to z mého pohledu funguje, holky jsou fajn.

Máte mezi juniorkami či dorostenkami nějaký velký talent jako byla třeba Nikol Pekárková?

Troufám si říct, že i větší talenty. Ale až čas ukáže, jestli budou stejně tak pracovité, urputné, bojovné a svědomité, jako Nikolka. U mladších kategorií je hned několik talentovaných hráček a právě kvůli nim první ligu chceme udržet. Zároveň bychom chtěli úroveň v ženském týmu zlepšit a vytvořit tak přijatelné podmínky pro to, aby se jim chtělo v České Lípě zůstat hrát a nepřesídlovat. A to zlepšit jak přístup k trénování, tak i ze strany klubu, poskytovat větší péči. Nyní je u nás ženský florbal v plenkách, nikoliv na konci a věřím tomu, že se jednou budeme prát o přední místa.

autor: Alex Neugebauer

foto: FBC Česká Lípa