Aleš Bayer: Byl bych rád za jakékoliv umístění do 3. místaZatímco drtivá většina sportů je pořád nedobrovolně uložena k jarnímu spánku, stolní tenis může díky bezpečné vzdálenosti hráčů při souboji uspořádat turnaje. Jedním z nich bude i třídenní TTEUROSCOUT, který se uskuteční v Liberci. Mezi aktéry bude i jeden z nejlepších stolních tenistů Českolipska posledního desetiletí Aleš Bayer.

Podle jakého klíče se vybírali hráči pro TTEUROSCOUT?

Hráči do těchto turnajů musí hlavně splnit podmínku 18ti let a mezi hlavní kritéria patří jejich účast v rámci jejich kariéry v ligových soutěžích. Ať se jedná o hráče, kteří nastupují v 2. či 3. lize a nebo v současné době v divizi.

S jakým cílem tam pojedete?

Mým cílem je v prvním turnaji se hlavně rozehrát na další turnaje, protože pauza byla dlouhá. Co se týče umístění, tak bych byl rád za jakékoliv umístění do 3. místa. Co se týče všech účastníků, tak všichni hráli vyšší soutěže než já, protože jsem letos dal přednost hrát se svými svěřenci (trénuji mládež) soutěž Krajského přeboru 1 a po dlouhé době to tak bude konfrontace s tak dobrými hráči.

Jak probíhaly vaše tréninky v posledních týdnech?

V době pandemie jsem prakticky bez tréninku. Herny stolního tenisu jsou zavřené a tak jediné ,,plácání bylo na“ zahradě.

Koná se to v Liberci. Jaké máte vzpomínky na tamní halu?

V liberecké hale stolního tenisu v Pavlovicích při klubu SKST Liberec se mi nehraje špatně, ale jelikož jsem zvyklý na menší haly jako je herna Lokomotivy Česká Lípa, tak to bude o zvyku v prvních utkáních.